Dobrý den.MAm takový problém mám myomi na děloze a mam problem s menstruaci někdy je v termínu v pořádku ale jindy krvácím i mimo cyklus.posledni jsem měla mimo cikkus 1.4 v nemocnici mi pichli inekci kombinovanou za zastavení po ní bych měla mít menstruaci ale už 14 dni mám nález ze budu krvácet a nic:(mám bolesti v podbřišku až mě píchá do levé strany byla jsem stím u gynekologa dál.mi hormony na vyvolání ale vylezl jen hlen a tam u toho čárka s červenou krvy a jinak nic pořád mě bolí břicho a nečekaně mi lezou žaludeční šťávy.je to normální?dekuji
Tento problém může být kombinovaný, myomy na děloze a před přechodem hormonální změny
Raději to ještě jednou zkonzultujte se svým gynekologem

Souhlasím s kolegou, je třeba doplnit UZ vyšetření (výška děložní sliznice), posoudit zda myomy v poslední době rychleji rostou a pak dále postupovat dle nálezu a dalšího stavu.
Dobry den,
problém myomu je v tom, ze delaji nepravidelne, obvykle silne krvaceni a bolesti podbrisku. když navíc ještě rychleji rostou, je vhodne opracni reseni. Když nerostou, pak bych Vam doporučila IUS-nitrodelozni systém Levosert nebo Mirena na zmirneni krvaceni a menstruacnich bolesti. Obvykle se diky tomu lze operaci vyhnout.
K tomuto dotazu bych měl dvě poznámky:
1. "Myom" je rod mužský neživotný, tedy podle vzoru "hrad". Proto nikoliv myomi, ale myomy. Ale dobře, chápu, že každý nemá buňky na pravopis.
2. Nicméně v každém případě bych tazatelce doporučil, aby si po sobě text přečetla, než ho pošle. A pokusila se ho upravit tak, aby byl logicky členěný do vět, aby na začátku vět bylo velké písmeno, na jejím konci tečka a aby interpunkce (zejména čárky) byla tam, kde má být. Není to samoúčelné; zvyšuje to totiž výrazně srozumitelnost textu. Ze slovního salátu, který tato tazatelka vyprodukovala, totiž jen s velikým úsilím dokážu pochopit, o co jde a na jakoukoliv radu mi už síly nezbudou.