Dobrý den, mám snoubence, který je už od dětství naměsíčný (slednován v nemocnici a následná diagnó

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mám snoubence, který je už od dětství naměsíčný (slednován v nemocnici a následná diagnóza). To není až takový problém. Ale nedávno se stalo, že se vžil do postavy filmu a měl paničky strach, že má někdo v jeho okolí nemoc a on to, jako lékař (postava z filmu) musí vyléčit. Byl nepříčetný, naprosto se do postavy vžil a věřil tomu. Stalo se to u jeho otce s rodinou, který se v krátké době znovu oženil. Přítel tuto skutečnost velmi špatně dlouhou dobu nesl. Když nastala změna chování, tak měl v sobě snoubenec alkohol, jelikož oslavovali.
Vypadalo to, jako by byl naměsíčný. Byl sprostý a agresivní na všechny kolem sebe.
Jakmile se z toho vyspal, nic si nepamatoval.
Vyšetření proběhlo zatím pouze na drogy, to bylo negativní.
Bydlíme spolu delší dobu, a doma je vše v pořádku. Není agresivní, nebere žádné léky, sem tam pozře alkohol, ale ani tak není agresivní, nemění chování, nic se nezměnilo.
Nikdy dřív se mu nic takového nestalo. Náměsíčnost se zmírnila, normálně jí, dodržuje pitný režim, má práci v oboru, která ho baví, má dobrý vztah s kolegy, vztah mezi námi je také v pořádku, během dne či týdne odpočívá, hodně spolu mluvíme a nevím o ničem, co by ho kromě otce stresovalo a nyní teda i to, co se stalo (o tom nechce mluvit).
Myslíte si, že by to mohla být nějaká změna na mozku nebo to bude psychickým traumatem, alkoholem a prostředím, ve kterém byl?
Souhlasí s návštěvou psychologa a nějakým vyšetřením, které lékaři navrhnou. Nyní se bude situace řešit s praktickým lékařem a uvidí se, jaké postupy navrhne.
Zajímal by mě Váš názor na situaci a další postupy.

Děkuji.

Pěkný den.
Vhodné EEG a abstinence.