Dobrý den mám problém s mluvou přesně r,ř a občas mi nejde rozumět hlavně když jsem ve stresu, je mi 17 let myslíte že je tu šance se to odnaučit (jako malý jsem chodil ale myslím jsi že to nepomohlo)
Věra Kopicová
Věra Kopicová
Praha
Dobrý den, určitě se dá výslovnost zvládnout i v dospělém věku. Doporučuji navštívit logopeda a pravidelně cvićit dle jeho pokynů. Když jste chodil jako malý- patrně se cvićilo málo, nebo nedostatečně dlouho- prostě se to řádně nedocvičilo. Přeji hodně štěsti a trpělivosti. S pozdravem Dr. Kopicová, klinická logopedie Praha 4

Jana Schaeferová
Jana Schaeferová
Praha
Dobry den, mozna , ze ve vasem nizsim veku vam chybela motivace.. r a ř se daji vyvodit a automatizovat i v pozdejsim, i dospelem veku. Pokud mate tendence treba i k zrychlenemu tempu reci, muze to mit vliv na “zretelnost” projevu. Urcite vyhledejte klinickeho logopeda a spolu to zvladnete. S pozdravem Jana Schaeferova

Ludmila Kotlínová
Ludmila Kotlínová
Praha
Dd, doporučuji objednat se k nezávazné konzultaci a podrobit se vyšetření artikulace. Rozhodnutí pokračovat v následné terapii pak bude záležet na Vás. Ludmila Kotlínová, klinický logoped

Ester Fišerová
Ester Fišerová
Praha
Dobrý den, i v pozdějším věku lze provádět nápravu artikulace, důležitá je motivace klienta a dále ochota k pravidelným cvičením v domácím prostředí. Ester Fišerová

Hana Boučková
Hana Boučková
Benešov
Samozřejmě šance je, ale motivace musí být opravdu silná, protože každý logoped bude vyžadovat denní systematické cvičení...nejde jen o to, naučit se hlásku vyslovovat, ale hlavně začít používat. HB

Alena Merunková
Alena Merunková
Kladno
Pokud máte motivaci, je určitě dobré kontaktovat klinického logpeda. V tomto věku záleží úspěch na mnoha faktorech. U dětí je prognóza zvládnutí artikulace lepší než u dospělých. Ale často se podaří zvládnou artikulaci i v dospělosti.

Eva Kocábková
Eva Kocábková
Týniště nad Orlicí
Ano, určitě se dá Vaše výslovnost zlepšit. Obraťte se na klinického logopeda v místě bydliště a pusťte se do cvičení, výsledek se jistě dostaví!

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se