Dobrý den, mám 2,5 letého syna. Je učenlivý, naučil se čísla do 10, písmena podle slov, slovní zásobu má pěknou, ale říká jen slova o 2slabikách, delší slova zkracuje na dvouslabičná. Věty netvoří. Je lepší navštívit logopeda? Děkuji Markéta
 Věra Kopicová
Věra Kopicová
Logoped
Praha
Dobrý den, nespěchejte na řečový vývoj dítěte- dejte díteti prostor a čas. Očekávám věty kolem 3.roku véku dítěte. Pokud nepŕijdou , pak bych teprve řešila návśtěvu u logopeda.


Dobry den,
Syn je opravdu velmi sikovny. Zrejme se nejedna o opozdeny vyvoj reci a 3 slabicna slova teprve prijdou. Nicmene bych pro jistotu zasla ke klinickemu logopedovi, zda se nejedna o nerovnomerny vyvoj a prokonzultovat, co muzete pripadne podporit.. rytmizaci, skuchovou percepci, motoriku..
S pozdravem
Jana Schaeferova

Vývoj řeči dítěte má své zákonitosti, zrají mozkové struktury, spontánně se vyvíjí artikulační mechanismy.
Sledujte svého syna a intuitivně reagujte, tak jako dosud. Pro potvrzení svého správného přístupu můžete kontaktovat klinického logopeda a konzultovat případnou změnu.
Ludmila Kotlínová

Dobrý den, u takto malých dětí se v mnoha případech rodiče potřebují jen ujistit, že s dítětem pracují správně. Tento důvod považuji za dostačující k tomu, aby navštívili odborníka a své případné obavy s ním konzultovali. Kromě klinického logopeda jím může být i foniatr. Ester Fišerová

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.