Dobrý den, jsem 1,5 roku po porodu a od toho mi po každém půl roce vychází špatný cytologický stěr.Při druhé kontrole mi paní doktorka udělala i na HPV který vyšel negativní.Dnes po kontrole se jí asi něco nezdálo a vypsala mi žádanku na pracoviště,které to prý více prozkoumá.Je i tak možné,když testy HPV byly negativní,abych měla rakovinu děložního čípku?V žádance je důvod požadavku: opakovaně LSIL, high risk HPV negat. Děkuji za odpověď

MUDr. Kateřina Bittmanová
Gynekolog
20 názor
Praha

Možné je všechno, hlavně také proto, že žádné vyšetření není stoprocentní. Máte svědomitou a dobrou lékařku!


MUDr. Martina Ježková
Gynekolog
79 názor
Hodonín

Paní doktorka řeší situaci naprosto správně, je vhodná tzv. expertní kolposkopie kolegou, který se problematikou expertně zabývá.Pozitivní je, že HPV test je negativní, je málo pravděpodobné ,ale ne nemožné,závažné omenocnění čípku děložního. Vyšetření proběhne pravděpodobně jen s podrobným vyšetřením čípku pod "mikroskopem" ev odběrem vzorků z čípku děložního


MUDr. Petr Holý
Gynekolog
111 názor

Dobrý den, souhlasím s názorem kolegynň- vyšetřením na expertním pracovišti budete mít jistotu, že je vše řádně dovyšetřeno !! To , že byste měla zhoubný nádor je velmi nepravděpodobné.


MUDr. Ivan Sucharda
Gynekolog
31 názor
Varnsdorf

To, že byste měla rakovinu děložního čípku, je vysoce nepravděpodobné, negativita rizikových HPV to výrazně snižuje. Cílem preventivních vyšetření spojených s cytologií není zjišťovat ženy s rakovinou, ale vyhledávat změny sliznice, které MOHOU vzniku zhoubného nádoru předcházet (většinou o roky!), a které je možné jednoduše řešit a vyléčit. Příčin abnormálních stěrů je řada a některé jsou jen přechodné (zánět, hormonální změny a podobně). Vyšetření na specializovaném pracovišti nádorové prevence je správný postup a neznamená, že by šlo o stav nějak závažný.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.