Dobrý den. Již zhruba rok mě trápí, nejspíš, neurologické problémy. Je jich tolik, že ani nevím, zda

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Již zhruba rok mě trápí, nejspíš, neurologické problémy. Je jich tolik, že ani nevím, zda to spolu všechno souvisí. Jsem často, nárazově unavená. Před rokem jsem šla ke svému obvodnímu lékaři s tím, že se mi z ničeho nic udělá slabo, mluvím nesrozumitelně, třesou se mi nohy a mám stavy, kdy mi nejde přemýšlet. Občas při tom stavu mi i padá hlava na pravou stranu a to samé můj pravý koutek úst. Necítím konečky prstů, vše mi padá z rukou a v práci se třeba nemohu trefit prstem na klávesnici. To vše trvá jen pár minut a poté je mi zase úplně fajn. To vše se stávalo zhruba 4-5x do měsíce (nyní už několikrát za týden, i den). Tento stav mě postihl ,,naštěstí´´ přímo u něho v ordinaci, kdy mě musel držet, pokud jsem zavřela oči, neměla jsem rovnováhu a upadla bych. Pamatuju si, že při natáhnutí rukou i nohou mi vždy pravá ruka i noha klesala dolů. Neudržela jsem ji ve stejné výšce, jako levou. Pan doktor volal na neurologické oddělení, kde mě objednali na druhý den ráno. Byla jsem poslána na rezonanci mozku s podezřením na RS. Byla mi odebrána krev na hematologii, kvůli srážlivosti krve. Vše bylo v pořádku. Do další kontroly na neurologii se mi několikrát za týden stalo to, že jsem se na pár vteřin, nebo minut zahleděla, jak se říká do blba a nevnímala jsem nic. V práci mě z toho probrala kolegyně, když se mnou třásla, nebo doma přítel, který na mě několikrát a hlasitěji promluvil jménem. Potom jsem pár minut mluvila, jako opilá a někdy i koktala. To jsem neuroložce řekla. Ta mi se skoro 100% jistotou řekla, že mám epilepsii a zakázala mi na měsíc řídit, než se dostanu na EEG vyšetření. Toto vyšetření bylo také v pořádku a po telefonu mi bylo řečeno, abych se vrátila k obvodnímu, že mu pošlou výsledky a ať to řeší on. Mám i problém s očima, nosím tedy brýle na krátkozrakost. Ale nedávno, cca. před 2 měsíci se přidal problém, kdy mi třeba i 20x denně začalo cukat oční víčko (přikládala jsem to únavě), obracejí se mi oči v sloup a jedním okem občas zašilhám. Prostě mi nejde oko ovládat a vidím dvojitě. To vše ve chvíli, kdy je mi slabo. Šla jsem před týdnem na oční, kde mě opět poslali na neurologii, kam jsem ještě nešla. Teď jsem v situaci, kdy už mi je fakt trapné někam chodit. Moje okolí, kolegyně, rodina, kamarádi si všímají mojí zhoršené paměti, zapomínání, špatného a zmateného mluvení. Občas i špatné chůze, kdy se mi podlamují nohy. I ten spadlý koutek už je vidět a mám křivou pusu. Ale vše trvá chvíli a pak je zase všechno v pořádku. Léčím se s hypofunkční štítné žlázy, beru Euthyrox 5x půl tabletky týdně a do endokrinologické poradny pravidelně chodím. Můj děda, z matčiny strany měl 5 mozkových mrtvic a jeho matka měla nějaké taky. Jinak v rodině vše v pořádku. Upřímně se mi vážně už nikam nechce chodit, protože neustále dokola vyprávět tyhle příznaky, které se docela zhoršují a projevují se čím dál častěji, už mě nebaví. Tak sem píši vám, abych mohla také slyšet další názor. Můj přítel trvá na tom, abych se pokusila objednat na jinou neurologii, než u nás v Náchodě, např. do Hradce Králové. Ale já nevím, zda mám na to vůbec právo. A podle mě by byl výsledek úplně stejný. Nejvíce mě děsí to, že sama na sobě vidím, že to moje myšlení je horší a horší. Někdy nedokážu řešit jednoduchou věc, nevzpomenu si na slova. Nepamatuji si, co jsem dělala minulý den. Dá mi moc práce na něco si vzpomenout, nebo vyřešit banální situaci. Jako třeba, že jedu autobusem, nebo autem a pár vteřin musím usilovně přemýšlet, kam vlastně jedu. Je mi 27 let a na takovou špatnou paměť jsem podle mě ještě mladá. Mockrát vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Nutno udělat psychologické vyš. zaměřené na kognitivní funkce, další vyš. vylučující sklerozu multiplex jako mozkomíšní mok, VEPY, SEPY H a DKK, je to pochopitelně práce pro neurologa.