Dobrý den, již pár měsíců mám nepříjemný pocit v krku. Začalo to jako pocit spolknutého vlasu, který jsem pociťovala pár týdnů, pak jsem měla na nějakou dobu klid. Teď mám pro změnu pocit spolknutého kousku sousta. Trochu se to podobá angíně, jen s tím rozdílem, že nebolí mandle, ale jako by ohryzek. Na pohled do krku nic vidět není, ani zarudnutí. Ani paní doktorka nic nevidí. Je mi 38 a připadá mi, že paní doktorka si myslí, že se mi nechce do práce. Měla bych požádat paní doktorku aby mě odeslala na endokrinologii nebo gastro? Zkouším kloktat, ale nepomáhá to. Děkuji

Endokrinolog
4 názor
Kladno

Dobrý den,.Při obtížích, které popisujete, je v prvé řadě vhodné ORL vyšetření ( krční, nosní, ušní).Vyšetření funkce štítné žlázy a sonografické vyšetření štítné žlázy může zařídit i praktický lékař, při patologickém nálezu pak odeslat na endokrinologii. Vyšetření refluxu žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu na gastroenterologii bych doporučovala až v případě, že provedená vyšetření neprokáží příčinu obtíží.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz