Dobrý den.Již několik let jsem se potýkala s paradentozou,našla jsem tehdy zubní lékařku,která mi vy

1 Počet odpovědí:
Dobrý den.Již několik let jsem se potýkala s paradentozou,našla jsem tehdy zubní lékařku,která mi vytrhla 8 zubů najednou,řekla,že to je její rekord.Za mustek na 5 dní jsem zaplatila 8000 nahoře i dole .Poté na pojišťovnu,bohužel za celých 5 let jsem se s tím můstkem ani 1x nenajedla,i když jsem k ní neustále chodila .Mám velký problém.V listopadu 2017 mi vytrhla dole poslední zub,poté mi dlouze tlačila na otevřenou ránu po vytrženém zubu,že jsem myslela,že mi zlomí sanici.Po dvou dnech jsem zjistila,že mi přední kost po vytržení zubu trčí dopředu a nehorázně bolí.Zavolala jsem tam,a bylo mi řečeno,že se to srovná.Do dnešního dne to bolí a kost se nesrovnala,podle mne je zlomená.Ještě mi druhá p.Dr,zjistilana RTG,že mi moje lékařka po vytržení vedlejšího zubu asi před 4 roky zlomila zub a nechala mi tam kořen.Nyní mne posílá na řezání dásně k jinému stomatologovi na srovnání kosti a vyndání kořene,co mi tam ona zanechala .Bojím se řezání,a hlavně se ptám,proč já mám trpět,za neschopnost zubní lékařky.Na stomatologické komoře mi poradili,abych si nechala udělat posudek,a poté se na ně obrátila.Já nechci p.Dr.ublížit,jen potřebuji dovytrhat 4 zuby,a konečně udělat řádnou protézku,abych se s ní najedla.Je mi 67 let,jsem žena.Ráda bych se kdekoliv alespoň trochu mohla najíst.Předem děkuji za odpověď,co dělat,popřípadě kam se obrátit,abych již měla relativní klid,.Pochybila p.Dr.?? Co mám udělat ? Jiného stomatologa na pojišťovnu nemám.Na drahé ošetření,také ne .Nechci chodit s prázdnou a ke všemu bolavou pusou,trvá to již 5 let.Děkuji předem za odpověď .Přeji hezký den.Milada..Již jsem můj dotaz napsala 13.3.2018,ale nikdo mi neodpověděl .Předem děkuji.Milada
Dobrý deň, pani Milada, určite by som skúsila navštíviť stomatologa, ku ktorému ste teraz objednaná – k dodatočnému vytrhnutiu všetkých zubov k tomu určených a event. zhotoveniu protézy.
Pokiaľ s pánom doktorom nenájdete Vám vyhovujúce riešenie, můžete sa zastaviť u nás na konzultáciu.
S pozdravom,
dr. Nikola Mazureková, Aldenta - Stomatologická klinika, Brno