Dobry den,již měsíc mám problémy. Vždy se probudim s brnenim prstu. Občas mě to i probudí. Menim polohu ale po chvíli mě to začne znovu. Zkoušela jsem jist více jídel kde je hořčík. A nic nepomáhá. Dělám fyzicky náročnou práci. Chtěla jsem se poradit co s tím.

34 názor
Praha

Dobry den, pricinou bude pravdepodobne utlaceni nervu, ktery vede do mist, kde citite brneni. Utlaceny muze byt na ruznych mistech, kudy probiha a je treba nejdrive zjistit, kde je problem. Doporucuji navstivit sikovneho fyzioterapeuta, nebo praktickeho lekare, ktery bude problem resit pres neurologa. Zdravi Jan Novak

Nýřany

Dobrý den, kolega Novák má pravdu, měl by Vás vyšetřit neurolog a fyzioterapeut by Vám měl poradit, co s tím dělat. Hana Neubauerová

27 názor
Praha

Dobrý den, doporučuji fyzioterapii - pohybové vyšetření pro zjištění, kde je příčina, proč Vás opakovaně prsty brní. Z vyšetření vyplyne jakou léčbu zrovna potřebujete ať už to bude cvičení nebo bude třeba lékařská péče a zároveň je žádoucí i změna pohybových návyků. To vše Vám dokáži při vyšetření říci. Jitka Šerclová

Zveme vás na návštěvu: Vyšetření i léčba - 1000 kč Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

6 názor
Krnov

Dobrý den, určitým vodítkem mohou být některé anamnestické údaje - např. který z prstů vám brní nebo jestli pomůže protřepání ruky atd. Jak již bylo sděleno kolegou Novákem, příčinou bude pravděpodobně utlačení nervu - nejčastěji v oblasti zápěstí, lokte, ale může se jednak i o oblast kolem kční páteře. Místo útlaku mohou upřesnit některé testy a EMG vyšetření (elektromyografické vyšetření), na které by vás pak poslal neurolog. S pozdravem MUDr. Petr Gloza

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz