Dobrý den, již delší dobu (cca 5 měsíců) mě pobolívá jazyk a mám pocit knedlíku v krku. Ne neustále, ale tyto dva problémy se mi neustále opakují. Krevní vyšetření i výtěr z krku nic nezjistil, obávám se nejhoršího, a to rakoviny. Dostala jsem na to již plno prášku z ORL, ale stále nic nezabírá. Na ORL mi doporučili ústní vodu na kloktání, dále léky proti alergii a antibiotika. Dále mě často bolí na hrudi a pálí mě žáha. Má praktická lékařka mi pouze doporušila léky proti úzkosti a dále to neřeší.
Chtěla bych požádat o radu, jaké vyšetření by u mě dále bylo vhodné a o radu, co by to mohlo býti?
ORL vyšetření na naší ambulanci je vhodné ! Pokud je pro Vás nedostupné, tak si objednejte návštěvu Gastroenterologické poradny a též Stomatologa ve Vašem okolí ! s pozdravem dr.Hrdlička

Dobrý den.

Diferenciální diagnostika Vašich obtíží je poměrně široká. Jistě bych doporučil vyšetření ORL specialisty. Z mých zkušeností by se s velkou pravděpodobností mohlo jednat o tzv. extraezofageální reflux, což je onemocnění kdy žaludeční šťáva uniká nejen do jícnu (pálení žáhy) ale i do hltanu. Léčba tohoto onemocnění není náročná ani složitá.
S pozdravem
M. Kotulek
refluxní potíže mi připadají také jako nejvíce pravděpodobné, pochopil. jsem že ORL vyš. proběhlo opakovaně, poté vhodné i gastroenterologické vyš. jak navrhují kolegové výše.
S pozdravem Aleš hurdálek
Jmenovaná dg je nejvýše pravděpodobná, pokud můžeme uzavřít bez vyšetření. KD