Dobrý den, je mi 35 let, celý život trpím na opary, udělají se mi na rtech zhruba 2x-4x do roka. Tém
1
Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 35 let, celý život trpím na opary, udělají se mi na rtech zhruba 2x-4x do roka. Téměř nic na to nezabírá, i když relativně dobře funguje například vodička Cannaderm (mírně urychlí proces) - musím si to vždy ten týden vytrpět. Loni v létě, když se mi opar opět udělal, jsem si od tchyně vypůjčil její lék na předpis - Herpesin 400. Vzal jsem si pár tablet a velmi silně to zabralo, opar se téměř nevytvořil. Nedodržel jsem nicméně vysoké a dlouhé dávkování (několikrát denně po dobu 5 dní), ale vzal jsem jen pár tabletek během 2 dní a opar byl rychle fuč. Chápu, že je to lék na předpis - na pásový opar - a i docela dryák (cítil jsem sucho v ústech apod.), ovšem byl jsem nadšený. Od té doby jsem měl dokonce rekordně asi 3/4 roku klid. Nyní se mi opar opět vytvořil.
Chci se zeptat, zda si myslíte, že je bezpečné takto výjimečně jednou za rok si Herpsin nasadit? Případně stačilo by si tabletky půlit? Díky moc za radu a přeji hezký den,
Pavel XXXX
Chci se zeptat, zda si myslíte, že je bezpečné takto výjimečně jednou za rok si Herpsin nasadit? Případně stačilo by si tabletky půlit? Díky moc za radu a přeji hezký den,
Pavel XXXX
Dobrý den, ano je možné při návratu herpetického viru zahájit již na začátku léčbu Herpesinem, aby se předešlo k rozvinutí oparu a je možné ho nasadit i 3-4 za rok, lék Vám může předepsat i Váš praktický lékař nebo dermatolog a lék je předepisován i na léčbu oparu rtu, nejenom na léčbu pásového oparu.
Přeji hezký den. S pozdravem MUDr. Procházková.
Přeji hezký den. S pozdravem MUDr. Procházková.
Odpověď – online konzultace
Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.
Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Obdobné otázky
- Polil sem se horkym kafem rano na bricho a dolu je nutne k lekari?
- Dobrý den .Chtěl jsem se zeptat jestli po chirurgickém odstranění znamének mohu nastoupit hned druhý den do zaměstnání (řidič) ,nebo je třeba zůstat nějakou dobu doma. Děkuji
- Dobrý den, dneska jsem objevila v pokoji mé 16 lete dcery skleničku a prázdné láhve od vína. Jak to mám řešit?
- Dobrý den, Je mi 19 a jsem trans (FTM). Dlouhodobě chci začít s tranzicí. Skoro 5 let žiju jako muž, ale bez hormonů začíná být evidentní že jsem “jiný” neboli ve svém kolektivu zaostalý. Nevím jak a kde začít, byl bych vděčný za jakékoli odpovědi.
- Dobrý den, lze z trichologického vyšetření provedeného trichologickou mikrokamerou diagnostikovat o jaký druh alopacie se jedná? Předem moc děkuji za odpověď, Hany
- Dobrý den, mám už dlouhodobě problémy s ekzémem, vždy to tak odejde a příjde, poslední dobou mám zase spíš ty horší dny. Většinou to mám hlavně na rtech, teď se mi to udělalo i pod nosem a v jeho okolí. Mám teď i rýmu, takže je to ještě o to nepříjemnější, protože to hodně bolí a pálí. Ten ekzém…
- Dobrý den, od Července 2023 se potýkám s nesnesitelným svěděním celého těla. Když si dám Xados, tak 1 - 2 dny o problému nevím. Ale po vypršení účinku prášku se problém zase vrátí. Byl jsem v těchto ambulancích: Dermatologie - provedeno maximum, co může dermatolog provést i s testy na…
- Dobrý den, čeká mě trhání zubů, ale beru Trombex a Godasal. Jak dlouho se před zákrokem vysazují tyto léky ? A je třeba je nahradit např. ibnjekcemi ? Děkuji.
- 87 let, potíží více, nyní akutní otoky na jedné noze - nejvíc kolem kotníku z obou stran, bolest ale začala zvnitřku kolem oblouku nožní klenby. Při stažení a chůzi bolí méně, nejvíc "křečuje" v klidu, v noci.
- Dobrý den, je mi teď 31 let a zhruba posledních 8 let (možná déle, nepamatuji si přesně) mám každé léto, velice silné svědění až píchání kůže po vylezení z vody. Většinou mi to začíná na přelomu července a srpna a trvá to zhruba 1-1,5 měsíce. Chová se to tak, že dokud jsem ve vodě je to v pořádku,…
Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz
Máte podobný problém? Tito specialisté vám mohou pomoci:
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.