Dobrý den, je mi 28 let, vážím 82kg, měřím 187cm a chodím 3-4x týdně do posilovny. asi 3 roky

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

je mi 28 let, vážím 82kg, měřím 187cm a chodím 3-4x týdně do posilovny.

asi 3 roky nazpátek jsem měl problémy s takovým zvláštním pocitem v končetinách, hlavně tedy v rukách. To trvalo pár týdnů a pak to samo odeznělo. Nyní je to tu znovu a řekli bych, že o něco intenzivnější. Je to těžké popsat, je to taková slabost, ale ne fyzická, jelikož nepociťuji žádný úbytek síly. Asi bych to přirovnal k před-chřipkovému stavu, když se cítíte slabý, máte zvláštní bolest v kloubech a zkrátka se cítíte nemocně. Tento stav přichází a odchází zcela nečekaně během dne a většinou trvá několik hodin. Občas se cítím v pohodě, občas to přijde. Nevím, zda to s tím může mít nějakou souvislost, ale stalo se mi to v momentě, kdy jsem během měsíce zhubnul 3kg (což bylo cíleně, jelikož jsem upravil počet v kalorií v mém jídelníčku). Nejdříve jsem si všiml, že pri polknutí cítím něco v jícnu, jakoby se přes něco ta strava musela dostávat, to ovšem již nyní nemám. Je mi spíše jen špatně od žaludku, ale to trvá až poslední týden a přisuzuji to nervům.

Aboslvoval jsem vyšetření krve, kde mi vyšel zvýšený bilirubin (hodnota 30 µmol/l), což je ale u mě normální, bilirubin mi takto létá pravidelně, ALT, AST mam v pohodě. Dále lehce zvýšená UREA (8,2), to ovšem přisizuji stravě s velkým množstvím bílkovin. Jinak vše v naprostém pořádku.

Dále jsem byl u neurologa, který mě zkontroloval pohledem, zaťukal mi na pár kloubů a předepsal magnesium a vitamíny B. Beru to týden, zatím to nepomáhá.

Byl jsem na rentgenu krční páteře, na CT bederní páteře. Bez nálezu.

Před těmi 3 lety, kdy se mi to stalo poprvé, jsem absolvoval kolonoskopické a endoskopické vyšetření. Tato vyšetření jsem absolvoval z důvodu poruchy trávicího systému (změna konzistence stolice, nadýmání, nutkání na stolici i po vyprázdnění apod.) Byla bez nálezu. Mam testované celiakie, alergii na lepek apod., opět negativní. Tudíž mam diagnostikovaný syndrom dráždivého tračníku IBS. Tehdy jsem potíže se slabostí v končetinách přikládal právě tomuto, ovšem v posledním půl roce se mi to výrazně zlepšilo a stolice se vrací do normálu, nemyslím si tedy, že by to bylo tím.

Musím říci, že z toho začínám být docela ve stresu, jelikož v polovině září letím na rok studovat do zahraničí. Nechce se mi odlet (a vlastně i všechno ostatní) kvůli tomu odkládat. Je to rozhodování takové mezi... co když to přejde a to odkládání bylo zbytečné a nebo co když to nepřejde a z mé cesty se stane peklo? Asi je důležité podotknout, že za ten měsíc se můj stav nijak výrazně nezhoršuje, v opačném případě bych bych let odložil zcela určitě.

Snažil jsem se toho popsat co nejvíce a rád bych se zeptal odborníka na jeho pohled, o co by se mohlo jednat, případně jaké vyšetření bych měl dále podstoupit. Z mého laického pohledu a tolik doktory milované "internetové diagnostiky", se mi jeví ještě jako možné příčiny:

Problémy se štítnou žlázou (ta v krevním testu nebyla)
Únavový syndrom
Nízký krevní tlak (ten mi nikde neměřili)
Nějaká nevyléčitelná neuronemoc typu roztroušená skleróza apod.

Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Doporučil bych EMG, biochemii (CRP, TsH, anti-boreliové protilátky)...