Dobrý den, je mi 27 let, a již od října jsem nedostala menstruaci. Na gynekologii jsem samozřejmě by

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 27 let, a již od října jsem nedostala menstruaci. Na gynekologii jsem samozřejmě byla,v prosinci, vše je v pořádku. Lékař mi nabídl pouze možnost antikoncepce, nebo vyvolávací injekci, kterou jsem odmítla. Chtěla bych se zeptat, co mám dále dělat. Mám zajít za lékařem znovu? Nechat si odebrat krev? Vynechala z ničeho nic, dřív byla pravidelná po 26 dnech a najednou z ničeho nic, nic. Hubená nejsem. (165cm/70kg) v říjnu 2016 porod bez komplikaci vše v pořádku - po 4 měsících opět pravidelná menstruace. Celé těhotenství bylo bez problémů.
Chtěla bych samozřejmě ještě jedno dítě,ale nedochází ani k ovulaci ( dle ovulačních testů) těhotenský test jsem dělala každý měsíc a nic, tudíž fakt nevím, proč najednou není, cítím se dobře...jediný co mě napadlo, že v loňském roce, jsme měli doma člena rodiny v posledním stádiu rakoviny, ale ten v listopadu zemřel, stres to byl veliký, ale i přesto všechno se aktuálně cítím dobře. Nebo může mít taková situace i zpětný dopad? Předem děkuji za Vaše odpovědi. Děkuji.
Dobrý den,
amenorea může být opravdu způsobená nejenom stresem ,ale i v důsledku jiným činitelů. Pokud vám doktor nabízel vyvolávací injekci,tak by bylo vhodné toto zvážit a v menstruaci udělat vyšetření hormonálního profilu,štítné žlázy a prolaktinu.S podravem Stellart