Dobrý den , chtěla jsem se zeptat mám jít na operaci ze žlučníkem a měla jsem předoperační vyšetření

1 Počet odpovědí:
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat mám jít na operaci ze žlučníkem a měla jsem předoperační vyšetření a z rengenu plic mi zjistili že mám v právé plíci paravertebrálně zastínění o velikosti 48x38 . v roce 2013 jsem měla hemoptýza 8x bronchoskopie bez průkazu zdroje 2015 se opakovala hemoptýza nasledovalo hospitalizace v nemocnici a různé vyšetření CT, vyšetřeni plic opět vše negativní , ale podle rengenu předoperačního zastínění v pravé plíce je pořád a od roku 2015 a nikdo se nesnaží zjistit o jaké zastíněni se vlastně jedná . prosím poraď te mi jak mám zjistit co je to za zastíněni a co si o tom jako lékař / ka myslíte . Děkuji za odpověd
Dobrý den,
pokud je tomu tak, že zastínění je patrno pouze na rentgenovém snímku (RTG) a nikoliv na CT, pak Vás mohu ujistit, že je vše v pořádku. CT vyšetření je z principu výrazně podrobnější metoda než RTG. Pokud na CT žádný odpovídající nález není, pak jde pravděpodobně o sumaci jevů na RTG (příklad: křížení kostí/žeber, bradavka aj.) nebo artefakt.