Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jsem momentálně cca v 6 měsíci těhotenství, neprovádíte také nějakou masáž pro těhotné ? Ani nepožaduji vyloženě těhotenskou masáž, ale v mém současném stavu semnou doktoři moc dělat nemohou a nechtějí, a dostala jsem žádanku na fyzioterapeuta, ale Hořovice a Beroun můžou nejdřív až koncem února. Mám od konce prosince hroznou bolest krční páteře a levé lopatky, bolí mě hlava nepřetržitě, moje neuroložka mi sdělila, že potřebuji aby mi někdo tu lopatku a tu levou stranu uvolnil. Už se to nedá vydržet. Myslíte, že by mi pomohl nějaký ultrazvuk, nebo laser, masáž apod ? Jsem už vážně zoufalá. Léčím se s bolestí již cca 10 let. Předem moc Vám děkuji za odpověď.
Bc. Jindřich Krbeček
Bc. Jindřich Krbeček
Praha
Dobrý den, uvolnění krční páteře a přetížených horních fixátorů lopatek v těhotenství není problém. Cvičení se provádí v sedě nebo v leže na zádech.

Mgr. Pavla Šulcová
Mgr. Pavla Šulcová
Ústí nad Orlicí
Dobrý den, v rámci rehabilitace výše uvedených obtíží v těhotenství není vhodná manuální terapie šíjových svalů. Lze určitě s výhodou zasáhnout vhodnými cviky k uvolnění a stabilizaci lopatky.

Mgr. Jan Novák
Mgr. Jan Novák
Praha
Dobrý den, během těhotenství má fyzioterapeut částečně omezené možnosti, ale to neznamená, že nedokáže od obtíží ulevit. Základem je kvalitní diagnostika a vyhodnocení obtíží + cílená terapie ideálně na pracovišti, kde se specializují na gynekologickou tématiku. Zdraví Jan Novák

Dobrý den,
ulevit od popisovaných obtíží rozhodně lze s mírnými modifikacemi dle stavu. Terapeut musí však znát základní pravidla pro takovou terapii. Pak je to bezpečné. S pozdravem, Lucie Dlasková

Mgr. Darina Kocúrková
Mgr. Darina Kocúrková
Brno
Dobrý den, vzhledem k vzdálenosti od nás asi nejsme ideálními adepty. Nicméně pracujeme i s tehotnymi. Máme dobre zkušenosti s manualnim uvolňováním, vždy záleží na vhodne technice zvolené pro daný segment. Určite existují i těhotenské masáže, které bych Vám mohla v Brně doporučit.

Milá ženo,
ráda Vám pomohu od bolesti. Vyplyne nám z pohybového vyšetření, co aktuálně potřebujete pro úlevu od bolesti. Jen pracuji v Praze a zároveň bez poukazu, tedy jen na přímou úhradu.
Ať je Vám brzy lépe!
Zveme vás na návštěvu: - 1 000 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.