Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jsem momentálně cca v 6 měsíci těhotenství, neprovádíte také nějakou masáž pro těhotné ? Ani nepožaduji vyloženě těhotenskou masáž, ale v mém současném stavu semnou doktoři moc dělat nemohou a nechtějí, a dostala jsem žádanku na fyzioterapeuta, ale Hořovice a Beroun můžou nejdřív až koncem února. Mám od konce prosince hroznou bolest krční páteře a levé lopatky, bolí mě hlava nepřetržitě, moje neuroložka mi sdělila, že potřebuji aby mi někdo tu lopatku a tu levou stranu uvolnil. Už se to nedá vydržet. Myslíte, že by mi pomohl nějaký ultrazvuk, nebo laser, masáž apod ? Jsem už vážně zoufalá. Léčím se s bolestí již cca 10 let. Předem moc Vám děkuji za odpověď.
Bc. Jindřich Krbeček
Bc. Jindřich Krbeček
Fyzioterapeut
Praha
Dobrý den, uvolnění krční páteře a přetížených horních fixátorů lopatek v těhotenství není problém. Cvičení se provádí v sedě nebo v leže na zádech.

Mgr. Pavla Šulcová
Mgr. Pavla Šulcová
Fyzioterapeut
Ústí nad Orlicí
Dobrý den, v rámci rehabilitace výše uvedených obtíží v těhotenství není vhodná manuální terapie šíjových svalů. Lze určitě s výhodou zasáhnout vhodnými cviky k uvolnění a stabilizaci lopatky.

Mgr. Jan Novák
Mgr. Jan Novák
Fyzioterapeut
Praha
Dobrý den, během těhotenství má fyzioterapeut částečně omezené možnosti, ale to neznamená, že nedokáže od obtíží ulevit. Základem je kvalitní diagnostika a vyhodnocení obtíží + cílená terapie ideálně na pracovišti, kde se specializují na gynekologickou tématiku. Zdraví Jan Novák

Dobrý den,
ulevit od popisovaných obtíží rozhodně lze s mírnými modifikacemi dle stavu. Terapeut musí však znát základní pravidla pro takovou terapii. Pak je to bezpečné. S pozdravem, Lucie Dlasková

Mgr. Darina Kocúrková
Mgr. Darina Kocúrková
Fyzioterapeut
Brno
Dobrý den, vzhledem k vzdálenosti od nás asi nejsme ideálními adepty. Nicméně pracujeme i s tehotnymi. Máme dobre zkušenosti s manualnim uvolňováním, vždy záleží na vhodne technice zvolené pro daný segment. Určite existují i těhotenské masáže, které bych Vám mohla v Brně doporučit.

Milá ženo,
ráda Vám pomohu od bolesti. Vyplyne nám z pohybového vyšetření, co aktuálně potřebujete pro úlevu od bolesti. Jen pracuji v Praze a zároveň bez poukazu, tedy jen na přímou úhradu.
Ať je Vám brzy lépe!
Zveme vás na návštěvu: - 1 000 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.