Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jsem momentálně cca v 6 měsíci těhotenství, neprovádíte také nějakou masáž pro těhotné ? Ani nepožaduji vyloženě těhotenskou masáž, ale v mém současném stavu semnou doktoři moc dělat nemohou a nechtějí, a dostala jsem žádanku na fyzioterapeuta, ale Hořovice a Beroun můžou nejdřív až koncem února. Mám od konce prosince hroznou bolest krční páteře a levé lopatky, bolí mě hlava nepřetržitě, moje neuroložka mi sdělila, že potřebuji aby mi někdo tu lopatku a tu levou stranu uvolnil. Už se to nedá vydržet. Myslíte, že by mi pomohl nějaký ultrazvuk, nebo laser, masáž apod ? Jsem už vážně zoufalá. Léčím se s bolestí již cca 10 let. Předem moc Vám děkuji za odpověď.
Jindřich Krbeček
Jindřich Krbeček
Praha
Dobrý den, uvolnění krční páteře a přetížených horních fixátorů lopatek v těhotenství není problém. Cvičení se provádí v sedě nebo v leže na zádech.

Pavla Šulcová
Pavla Šulcová
Ústí nad Orlicí
Dobrý den, v rámci rehabilitace výše uvedených obtíží v těhotenství není vhodná manuální terapie šíjových svalů. Lze určitě s výhodou zasáhnout vhodnými cviky k uvolnění a stabilizaci lopatky.

Jan Novák
Jan Novák
Praha
Dobrý den, během těhotenství má fyzioterapeut částečně omezené možnosti, ale to neznamená, že nedokáže od obtíží ulevit. Základem je kvalitní diagnostika a vyhodnocení obtíží + cílená terapie ideálně na pracovišti, kde se specializují na gynekologickou tématiku. Zdraví Jan Novák

Dobrý den, ulevit od popisovaných obtíží rozhodně lze s mírnými modifikacemi dle stavu. Terapeut musí však znát základní pravidla pro takovou terapii. Pak je to bezpečné. S pozdravem, Lucie Dlasková

Darina Kocúrková
Darina Kocúrková
Brno
Dobrý den, vzhledem k vzdálenosti od nás asi nejsme ideálními adepty. Nicméně pracujeme i s tehotnymi. Máme dobre zkušenosti s manualnim uvolňováním, vždy záleží na vhodne technice zvolené pro daný segment. Určite existují i těhotenské masáže, které bych Vám mohla v Brně doporučit.

Milá ženo, ráda Vám pomohu od bolesti. Vyplyne nám z pohybového vyšetření, co aktuálně potřebujete pro úlevu od bolesti. Jen pracuji v Praze a zároveň bez poukazu, tedy jen na přímou úhradu. Ať je Vám brzy lépe!
Zveme vás na návštěvu: Vyšetření pohybového aparátu i léčba - 1000 kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se