Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,dříve jsem brala antikoncepci, kde se po dobrání tablet čekalo na m

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,dříve jsem brala antikoncepci, kde se po dobrání tablet čekalo na menstruaci a ta když se dostavila, hned se začalo brát nové platíčko, tudíž ochrana před otěhotněním byla účinná hned. Nyní beru antikoncepci AIDEE, která obsahuje 21 potahových tablet, po dobrání je pauza 8 dní a až pak se načíná nové platíčko. Nikde jsem se nedočetla, jak je to s ochrannou. Tak by mě zajímalo, od jakého dne jsem chráněna.Děkuji předem za odpověď
Dobrý den, je úplně jedno, jak balení antikoncepce vypadá, zda je kontinuální na 28 dní, na 21 dní aktivní látky nebo na 24 dní. Přece si nemyslíte, že jste část cyklu chráněná a část ne-to je nesmysl. Ochrana trvá po celou dobu užívání.
Základem je dodržet užívání, nevynechat a pak antikoncepce neselže. Faktor selhání spočívá v lidském faktoru, vynechání je nejčastější, pak jsou stavy kdy máte zažívací potíže a tabletu např. vyzvracíte apod.,
není třeba se bát, když harmonogram dodržíte.
Pěkný den
MUDr.Luděk Fiala Ph.,D.,MBA