Dobrý den, chtěla bych se poptat ohledně své menstruace a s tím spojenou ovulací. Všude se dočítám, že výpočet pravděpodobné ovulace je založen na určení prvního dne menstruace a délky menstruačního cyklu. A právě s určením prvního dne si nevím úplně rady. Většinou to celé začíná špiněním a až po pár dnech přechází klasické krvácení s menstruační bolestí. Pro názornost jsem si zaznamenávala v tomto měsíci svou menstruaci: 2/1 - 4/1 slabé špinění, 5/1 střední špinění, 6/1 - 9/1 střední špinění s náznaky krve, 10/1 silné krvácení s bolestmi v podbřišku, 11/1 - 12/1 střední až slabší krvácení, 13/1 špinění. Doba špinění před tím silným krvácením bývá různě dlouhá, ale pokud bych za začátek brala opravdu až to silné krvácení s bolestmi, pak délka mého cyklu je 28 dní. Je tedy až to silné krvácení, v tomto případě 10/1, chápáno jako začátek menstruace? A co případně charakterizuje to období špinění před tím? Mockrát děkuji, Hezký den
MUDr. Daniel Schmitz
MUDr. Daniel Schmitz
Gynekolog
Teplice
Dobrý den,
za začátek menstruace považujeme ten den, kdy menstruace začne hned ráno nebo až další den když menstruace začne po obědě. V případě Vašeho dlouhodobého špinění by jste se měla obrátit na Vašeho gynekologa. Osm dní špinění před menstruací nepovažujeme za normální a tak doporučuji vyšetření, které zkontroluje ovulaci a pomůže Vám v řešení otázek ohledně menstruace.

S pozdravem

MUDr. Konstantin Inkov
MUDr. Konstantin Inkov
Gynekolog
Praha
Já bych dodal, zkuste doma kontryhelový čaj a preparát s inositolem- třeba Natifem. Dále si můžete ověřit ovulačními testy, že ovulujete.
V případě přetrvávání potíží určitě na gynekologii. K. Inkov

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.