Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu či konzultaci ohledně zablokované krční páteře. Momentálně docházím na rehabilitace na Zelený pruh, kde mám tyto procedury: Parafínové zábaly a Diadynamik-FT, měla jsem předepsáno i cvičení s fyzioterapeutem, ale to my se slovy, že mají plno bohužel nedali:( Dala jsem výpověď v práci, kde jsem pracovala jako skladnice, ale s neustálými bolestmi zad, jsem bohužel byla donucena odejít. Nesnesitelně mě bolí za krkem, ráno mi bývá na zvracení. Sama si cvičím, ale samozřejmě, to moc nepomáhá:( Ráda bych proto odborníka. Obrátila jsem se na rehabilitaci na poliklinice, protože je hrazena pojišťovnou, ale jak tak koukám, člověk si vše musí zařídit a sám a sám i zaplatit. Smutné, ale to je realita. Prosíííím moc o pomoc. Děkuji
na bolavou krční páteř Vám doporučuji vyzkoušet cviky na stránkách fyziokliniky.
Najdete je v sekci úvod, návody na cvičení, bolí mě, krk a šíje, cviky při bolestech krku a šíje.
Odkazy zde bohužel posílat nejdou, jinak bych Vám je poslala.
V případě zájmu nás můžete kontaktovat na telefonním čísle uvedeném také na stránkách fyziokliniky a domluvit si termín na individuální hodinovou fyzioterapii s jedním z našich fyzioterapeutů.

Hezký den
FYZIOklinika

Dobrý den, ráda Vás vyšetřím a doporučím potřebné cvičení na úlevu Vašich bolestí Vám přímo na míru sestavených. Záleží na Vás, kdo s fyzioterapeutů/tek je Vám sympatický/á :-).
Přeji ať máte brzy dny bez bolestí!
Mgr. Jitka Šerclová
Dobrý večer. Jsem již sice v důchodu, ale pamatuji si, jak pacienti trpěli. Léčbu jsem četla, ale nikde jsem neviděla reflexní masáže. Ty pacientům velmi pomáhal
y. Bohužel, jste daleko. Šrámková Pardubice
pojem zablokovaná krční páteř, který uvádíte, může mít různý výklad, ale Vy tím pravděpodobně obecně označujete omezení pohybu krku, provázené bolestí. Rozhodně je vhodné zkusit začít cviky pod vedením fyzioterapeuta včetně technik na měkké tkáně + různé formy fyzikální léčby ke zmírnění bolestí a uvolnění zvýšeného napětí svalů (aplikace tepla, elektroléčby,...) V případě skutečného "zablokování" obratlů - nevhodné postavení dvou nebo více obratlů navzájem, s reflexní odezvou v měkkých tkáních na krku - výše uvedené postupy v některých případech nemusí stačit a je nutné tyto obratle "odblokovat" mobilizačními technikami - fyzioterapeutem nebo lékařem, který absolvoval kurz těchto technik. Před provedením takového zákroku bych ale preferoval rentgenové vyšetření krční páteře k vyloučení různých anatomických patologií (aby při mobilizaci nedošlo k jejímu poškození). Máte-li potíže delší dobu nebo se často vracejí, je RTG opravdu vhodný i pro informovanost fyzioterapeuta, co s krkem lze a co nelze dělat,... Kromě toho pokud máte problémy hlavně ráno, věnujte velkou pozornost vhodnému polštáři, určitě se postupně odnaučte spát na břiše (je-li to Vaše obvyklá poloha) atd. Jinak při dlouhotrvajících potížích s páteří bych ovšem v první řadě doporučil komplexní vyšetření pohybového systému rehabilitačním lékařem nebo fyzioterapeutem, protože základní příčina se nemusí vždy nacházet tam, kde to bolí. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař