Dobrý den, chci se zeptat, zda je běžné, když zubní lékařka nechává dítěti (5 let) neošetřený kaz na stoličce (velikosti cca špendlíkové hlavičky). Zub není bolestivý, při čištění občas místo krvácí. Děkuji za odpověď RŠ

Zubař
6 názor
Praha

Dobrý den, jde skutečně o zubní kaz - diagnostikovala ho zubní lékařka? Na zubech se často vyskytují pigmentace v podobě tmavých skvrn, které ale jinak, než esteticky nevadí. Pokud je kaz malý, jak říkáte a místo je dobře čistitelné, je možné jeho stav pouze sledovat na preventivních prohlídkách. Zejména u horší spolupráce děti při ošetření, by jeho časná oprava mohla napáchat víc škody než užitku. Pokud se kaz nezvětšuje, je možné opravu ponechat do vyššího věku (lepší spolupráce). Krvácení při čištění přímo ze zubu je málo pravděpodobné, spíše se bude jednat o krvácení přilehlé dásně. Důležité je místo důkladně čistit, mít ale jemný kartáček.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.