Dobrý den chci se jen zeptat dnes jsem byla očkovaná proti žloutence typu B protože to potřebuji do

1 Počet odpovědí:
Dobrý den chci se jen zeptat dnes jsem byla očkovaná proti žloutence typu B protože to potřebuji do zaměstnání. Lékař mi řekl jsem nejspíš očkovaná ještě nebyla a pichl mi vakcínu a doma jsem zjistila že jsem ale byla očkovana v roce 2004. Volala jsem mu to a řekl že to nevadí že už to doockujeme. Opravdu to tedy nevadí, nestane se nic když mi pichne ještě další 2 vakcíny. Děkuji
Dobrý den, z vašeho dotazu není jasné, zda jste v roce 2004 absolvovala celé vakcinační schéma - tzn. podání 3 dávek očkovací látky proti hepatitidě B v odstupech 0-1měsíc-6měsíců. Pokud ano a nyní jste dostala 1 dávku vakcíny, jste zdravá a nemáte žádnou poruchu imunity, doporučuji v dalším očkování nepokračovat. Pokud jste v roce 2004 neabsolvovala celé doporučené 3 dávkové schéma, bude nyní potřeba, abyste absolvovala celé očkování dle plánu. V případě nejasností ohledně absolvovaných dávek lze z krve zjistit hladinu protilátek a stanovit potřebu další vakcinace dle hladiny protilátek.