Dobrý den, byla mi diagnostikována lehká distorze kolena po úraze. Stav se lepšil ale při druhé návš

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, byla mi diagnostikována lehká distorze kolena po úraze. Stav se lepšil ale při druhé návštěvě mi ortoped aplikoval obstřik kortikosteroidy prý aby se lépe zhojila jizva (nevím, jak mohl jizvu poznat pohledem/pohmatem, když jsem nepodstoupila MR). Po obstřiku jsem další dva dny nemohla chodit, po ledování bolest ustala ale i po týdnu od injekce je bolest horší než před obstřikem. Byl mi aplikován triamcolon hexacetonid 10 mg+mesocain přímo do patelárního úponu pod čéškou. Při hledání příčin bolesti jsem narazila na informaci, že kortikosteroidy by neměly být aplikovány přímo do úponů, neboť mohou vést k ruptuře dalších vláken. Chtěla bych se zeptat, zda ortoped postupoval správně a zda mohl obstřik koleno ještě více poškodit? Je mi 27 let a aktivně sportuji. Děkuji, Jana.
Dobrý den Jani,
kortikoid se opravdu nesmí aplikovat do šlachy, aplikuje se vždy do okolí šlachy. Jak a zda správně lékař aplikoval kortikoid je obtížné hodnotit.
Každopádně ve Vašem věku bych kortikoid volil velmi opatrně a jen při dlouhodobé bolesti.
Pokud Vám bolest přetrvává déle než 4 týdny po obstřiku, objednejte se k jinému lékaři ať Vám navrhne další možnosti.
S podravem Pavel Krejčí