Dobrý den, byl jsem dvakrát (naposled před 5+ lety) operován na pilonidální sinus (u kostrče), podru

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, byl jsem dvakrát (naposled před 5+ lety) operován na pilonidální sinus (u kostrče), podruhé = komplet excise (10 dní drenáže) a následně doporučen hypermangan. Pokud místo zkontroluji, stále čas od času (týdny/měsíce, pokud mi to neuniká) se objevuje troška "krve", malá tečka (milimetry) opakovaně, nebolestivé. Aplikuji hypermangan ve vodě a v řádu dní se to uklidní a nekontroluji to pak tak často. Při návštěve lékaře na stěru zrovna nic nebylo a byl jsem tedy poslán domů. Je tedy doporučeno vytrvat a řešit s lékaři, nebo to není vyloženě problém? Zřejmě to není fatální když je to tak dlouho, ale přesto. Děkuji!
Sinus v oblasti kostrče se musí nejprve vyčistit (tedy otevřít , vypráznit a vyhojit od akutního zánětu) a pokud se jedná o opakovanou ataku , je třeba je pak radikálně celý vyříznout tak, aby z něj opravdu nic nezbylo (někdy může jít hluboko i 7-8 cm). Je třeba ale počítat s prodlouženým hojením. Vzácně se po radikální excizi zahojí za 2 týdny, častěji ale dvoj až trojnásobek doby.