Dlouhodobá deprese, již nevím jak bojovat proti

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Je pro mne velice obtížné o tomto mluvit, i když nemluvím s Vámi osobně. Bojím se být o tomto upřimný, doufám, že vám nevadí, když zmíním nejdříve, že jsem diagnostikovaný jedinec Aspergerova Syndromu.

Jíž dlouhou dobou trpím depresemi. Již si nepamatuji, když jsem byl šťastný aspoň celý den. Každý den se citím prázdně a nic mi nedává pocit uklidnění, nic mi nedává pocit klidu či radosti, někdy chvilky radostí cítím, ale to trvá tak nějaký okamžik, dokuď to pomalu, ale jistě zmizí a pak se citím o mnohem hůře, nevím co dělat celé dny, citím se prázdný, hlava mne bolí každá den a nevím proč. Nechce se mi dělat nic, nemám motivaci pro nic. A často přemýšlím o sebevraždě, buduji si plán v hlavě a sním ve velikém detailu o tom jak já bych si měl vzít můj vlastní život.

Tyto pocit jak o sebe vrazdě mám již od mého mládí, vždy jsem si představoval jak bych mohl od tohohle světa odejít.

Dlouho jsem nikomu o tom neřekl. Doufám jsem totiž, že to zmizí až od toho vyrostu a teď jsem v stavu, že jsi již ani nepamatuji, kdy jsem se cítil "normalně" bojím se toho, že tohle to je teď můj vlastní normalní stav. Zkusil jsem mnoho věci, cvičil jsem a přišel jsem o váhu mou snahou, snažil jsem si udělat lepší obrázek o mém já, abych vypadál lépe. Ale stále nenávidím sama sebe. Mám kamarády jak online tak v reálném životě a stejně mne nedokážou naplnit. Začínám mít pocit, že nic v tomto světě by mě mohl dát pocit v klidu.

Otázka, kterou bych se právě rád zeptal vás je právě ta, že nevím jak proti tomu bojovat, někdo mi řiká, že to samo půjde pryč.Ale je to stále uvnitř, již aspoň deset let, možná i více. Již si to nepamatuji, kdy to začalo. Snažil jsem se vyhledávat pomoc přes internet, jelikož mám také velké stresy lidí, i přes internet vyhledávání profesionální pomoci je velice pro mne obtížné a bere mi to velice energie. Nevím již co mám dělat.

Jestli jste celou tuto otázku přečetla, moc bych vám rád poděkoval. Omlouvám se za její délku. Musel jsem jí zkrátit.
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz.Vaše potíže z jedné části souvisí přímo s obrazem AS a je dobré jim i tak rozumět - např. stresy z komunikace s lidmi apod... Z části druhé ale také z toho, se právě díky AS lidí i světa trochu straníte. Je určitě důležité pěstovat si dobré vztahy, alespoň několik - rodina, přátelé. je ale pravda, že nic zvenčí nás stejně nezaplní, je tedy potřebné si najít a pěstovat něco, co Vás zaplní, kde pocítíte smysl života...To může být různé - příroda, zahrada, cestování, chov atd...A mít možnost toto s někým sdílet, najít si tedy lidi podobného založení. Pak bych Vám velmi doporučovala najít si nějakého psychologa na dlouhodobou docházku - někoho, kdo by Vám pomáhal rozumět různým situacím v životě a pomohl s jejich řešením...Držím palce.Dr. R. Luxová.