deprese způsobená chronickou samotou.

3 Počet odpovědí:
Prosím o fundovanou odpověd, ne odpověď psychoterapeuta nebo vykladačky z karet.

Trpím dlouhodobě depresemi které jsou rezistentní vůči léčbě. Nedávno jsem zjistil že příčinou je chronická samota. Teď dokáži depresi okamžitě ale krátkodobě potlačit.
Je tento typ depresí exaktně popsán ? Všude se vágně píše o souvislosti depresí a samoty ale chtěl bych tomu přesně porozumět.
Dobrý den! Všeobecně deprese ze samoty není žádná nosologická jednotka. Pokud však bereme nežádoucí samotu jako (di)stress, samozřejmě může vyvolat u predisponovaného jedince depresi, ba i horší psychické poruchy. Záleží na dalších faktorech, jako je věk, osobnost aj. Chcete-li znát přesnější odpověď napište mi o sobě něco bližšího nebo si domluvte schůzku. S pozdravem MUDr. Věra Niederlová