Co dělat se strachem z televize

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
měla bych dotaz. Je to asi na více, než na řešení problému přes internet, ale nějak se začít musí.
Se svým 6-letým synem jsem už u jedné psycholožky byla, ale nijak nám nepomohla a řekl, že to časem přejde. Tak se ale nestalo. Syn má panický strach z televize. Začalo to asi před dvěma lety. nejprve se bál jen TV reklam, ale teď kamkoliv jdeme musejí všude vypínat televizi nebo musíme změnit, restauraci,...Teď mi začal i zlobit a nechce chodit po škole do družiny a vymýšlí si kdejaké zdravotní problémy (bolest hlavy, břicha,...).Prý mu vadí hluh starších kamarádů.

Nejspíš je to na osobní konzultaci, ale to nechám na vás.
Předem děkuji za odpověď
s pozdravem K.
Dobrý večer, osobní konzultaci, resp. psychologické vyšetření a následnou systematickou psychoterapii by si Váš syn jistě zasloužil. Jestliže takto poměrně závažný problém trvá již roky, je lepší na terapeutický faktor času rovnou zapomenout a objednat se k jinému odborníkovi. Zdraví Vás Karel Flaška