Bylo opravdu nutné čekat na jedno nezbytné vyšetření s následnou operací celý rok?

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 64 roků. Na jaře roku 2014 jsem prodělal trombózu pravého bérce s následnou warfarinovou terapií, kterou jsem doposud nepřerušil. Od poloviny ledna loňského roku, kdy se náhle přidala ostrá bolest kolene s otokem, omezující a občas zcela znemožňující pohyb, jsem pod zdravotním dohledem. Byl jsem ubezpečen vedením nemocnice, že se mohu bez obav svěřit do odborné péče personálu, na který se mohu s důvěrou spolehnout. Přesto jsem extrémně dlouhou dobu až doposud marně čekal na řešení tohoto konkrétního a velmi bolestivého problému. Po prvním půlroce naprosto vyčerpávajícího kolotoče dlouhé řady vyšetření ambulantní interny všech vnitřních orgánů a testů včetně genetických a imunologických (vyjma kolenního kloubu samotného) mi lékař ambulantní interny ve výstupní zprávě diagnostikoval bolestivé problémy způsobené "recidivou trombózy" mojí vinou svévolným "přerušením warfarinové terapie" což nebyla pravda. Navíc odmítl se nadále mému bolestivému problému věnovat, doporučit kupříkladu rentgen kolene či vyšetření na místní ortopedii. Jednak jsou k dispozici všechny záznamy testů "quick," dále všechny další podrobné krevní testy a zadruhé totiž přímo jím pověřený odborný specialista již předtím při provádění sono hlubinných žil případ recidivy trombózy výslovně vyloučil a jakmile si všiml nápadného otoku mého kolene, navrhl, že je na místě "neoficiálně" také prohlédne sono vyšetřením, při němž potvrdil "degenerativní změny" ve struktuře kolenního kloubu. Od tohoto okamžiku mi bylo jasné, že lékař ambulantní interny něco zásadního zanedbal ve prospěch celé řady daleko méně zásadních procedur, kterými sice štědře přilepšuje své nemocnici, ale poškozuje pacienta. Jeho výstupní zprávu jsem vedení nemocnice reklamoval a jako nesmyslnou odmítl akceptovat s tím, že žádám její opravu. Doposud jsem nedostal žádné vyjádření, a zpráva která evidentně zkresluje skutečný stav, má sloužit nadále jako podklad na dalších pracovištích, kde trvalo dalších půl roku, než po novém kolotoči dalších procedur přišlo na řadu vyšetření postiženého kolenního kloubu magnetickou rezonancí, která teprve po roce útrap vnesla do případu jasno: mediální 3/4 ruptura vnitřního menisku. Výsledkem je roční zanedbání mého problému, který měl být odstraněn již před rokem a moje totální rozčarování a deziluze, ztráta důvěry ve funkčnost zdravotního systému, v němž se vytrácí empatie s cizí bolestí ve prospěch mašinerie bodového hodnocení kvantity výkonů prováděných většinou kontraproduktivně v pořadí vyhovujícím především maximalizaci zisku, nikoli potřebám pacienta. Jsem skoro zoufalý a nevím, na koho se obrátit.

I.V.
dobry den!
Na jedné straně je pravda,že aktivní léčba pacienta po tromboze výrazně zvyšuje riziko např.embolie plicní v průběhu operace kolenního kloubu,ale samozřejmě nebrání provedení diagnost. metody jako je např. MRI. Je,ale otázka bylo li možné provézt chirurg zákrok dříve,když jste byl léčen Warfarinem. Posoudit riziko zásahu opravdu musí internista. Jinak samozřejmě v případě přijatelného rizika je nejlepším řešením artroskopické odstranění poškozeného meniscu.