Bolest předloktí

3 Počet odpovědí:
Dobrý den přeji,

chtěl bych Vás požádat o radu.
Zhruba před půl rokem se u mne začala projevovat bolest loktů a zápěstí. Příznaky byly:
- cítím nateklá a ztuhlá předloktí a zápěstí (vše na vnitřní, malíkové straně)
- na pravé ruce mám sníženou citlivost malíčku, prsteníčku a částečně prostředníčku
- předloktí mne brní a bolí (posledních 14 dní mne bolest budí ze spánku)
- když na pravé ruce sevřu pěst, stáčí (křivý) se mi malíček a prsteníček směrem k palci
- křupe mi v zápěstí a v malíčku na pravé ruce
- když prsty propnu resp. natáhnu, cítím zpětný tah
- když si protáhnu ruce nad hlavou, s dlaněmi směřujícími vzhůru, přeskočí mi u pravého palce "něco", bolest vystřelí až k bicepsu.

Je mi 33 let, pracuji jako programátor a mým koníčkem je posilování.

Můj obvodní lékař mne poslal na neurologii, kde pan doktor řekl, že jsem zdráv (že rozhodně nemám problém se syndromem karpálního tunelu) a předepsal mi Neuritogen a Aescin. S tím, že mám přijít za 3 měsíce. Po dotazu na sníženou citlivost prstů mne poslal na EMG pravé ruky, kde byl diagnostikován náběh na syndrom karpálního tunelu..asi. A že se s tím nic nedá dělat a pokud se situace zhorší, je možnost operace.

Nechtěl jsem jen nečinně přihlížet a tak jsem si našel fyzioterapeuta. Ten však tuto diagnózu zpochybnil a řekl mi, že mám problém v lokti, nikoli syndrom karpálního tunelu a předepsal mi cvičení.
Již dva měsíce mne bolí ruce, ale nevím co mi je a zda bych nemohl udělat pro své uzdravení víc.

Chtěl bych znát názor odborného lékaře a hlavně bych chtěl pomoci, protože se můj stav horší a nechci nic zanedbat. Budu rád za každou radu.

Mnohokráte děkuji
S pozdravem
Dobrý den!
Dle podrobného popisu Vašich obtíží bych se spíše přikláněl k útlaku tzv. ulnarního nervu v oblasti loketního kloubu. Je,ale pravda,že ve většině případů se diagnosa stanoví na základě EMG vyšetření., V počátečních stadiích,ale v obou případech je léčba konzervativní. Zkouší se různé druhy léčby jako např. laser., elektroléčba, magnetoterapie atd. V případě negat efektu se provádí chirurg. uvolnění nervu.