Bolest předloktí

Dobrý den přeji,

chtěl bych Vás požádat o radu.
Zhruba před půl rokem se u mne začala projevovat bolest loktů a zápěstí. Příznaky byly:
- cítím nateklá a ztuhlá předloktí a zápěstí (vše na vnitřní, malíkové straně)
- na pravé ruce mám sníženou citlivost malíčku, prsteníčku a částečně prostředníčku
- předloktí mne brní a bolí (posledních 14 dní mne bolest budí ze spánku)
- když na pravé ruce sevřu pěst, stáčí (křivý) se mi malíček a prsteníček směrem k palci
- křupe mi v zápěstí a v malíčku na pravé ruce
- když prsty propnu resp. natáhnu, cítím zpětný tah
- když si protáhnu ruce nad hlavou, s dlaněmi směřujícími vzhůru, přeskočí mi u pravého palce "něco", bolest vystřelí až k bicepsu.

Je mi 33 let, pracuji jako programátor a mým koníčkem je posilování.

Můj obvodní lékař mne poslal na neurologii, kde pan doktor řekl, že jsem zdráv (že rozhodně nemám problém se syndromem karpálního tunelu) a předepsal mi Neuritogen a Aescin. S tím, že mám přijít za 3 měsíce. Po dotazu na sníženou citlivost prstů mne poslal na EMG pravé ruky, kde byl diagnostikován náběh na syndrom karpálního tunelu..asi. A že se s tím nic nedá dělat a pokud se situace zhorší, je možnost operace.

Nechtěl jsem jen nečinně přihlížet a tak jsem si našel fyzioterapeuta. Ten však tuto diagnózu zpochybnil a řekl mi, že mám problém v lokti, nikoli syndrom karpálního tunelu a předepsal mi cvičení.
Již dva měsíce mne bolí ruce, ale nevím co mi je a zda bych nemohl udělat pro své uzdravení víc.

Chtěl bych znát názor odborného lékaře a hlavně bych chtěl pomoci, protože se můj stav horší a nechci nic zanedbat. Budu rád za každou radu.

Mnohokráte děkuji
S pozdravem
Dobrý den!
Dle podrobného popisu Vašich obtíží bych se spíše přikláněl k útlaku tzv. ulnarního nervu v oblasti loketního kloubu. Je,ale pravda,že ve většině případů se diagnosa stanoví na základě EMG vyšetření., V počátečních stadiích,ale v obou případech je léčba konzervativní. Zkouší se různé druhy léčby jako např. laser., elektroléčba, magnetoterapie atd. V případě negat efektu se provádí chirurg. uvolnění nervu.

Dobrý den. Bez řádného vyšetření vám radu na řešení dát nemohu. Příčina obtíží může být v krční páteři, v útlaku nervů v různých lokalitách, obtíže neurologické se mohou kombinovat s úponovými bolestmi. Takže moje rada zní- objednejte se na vyšetření, pak bude možno říci více. S pozdravem dr. Dobiáš
Dobrý den, předpokládám, že jako programátor pracujete většinu dne s počítačem. Tady můžeme přepokládat jeden typ nefyziologické zátěže. Posilování, pokud není pod odborným vedením, může také nadělat dost škody. Neuvádíte, jaká horní končetina je pro vás dominantní. Podle vašich příznaků bych vás také směřoval na neurologii, že se nepotvrdila dg. karpálního tunelu není při vašich příznacích nic překvapivého. Existuje ale celá řada dalších tzv. úžinových syndromů, kdy je nerv stištěn okolními tkáněmi. Ve vašem případě bych se zaměřil na loketní nerv v oblasti jeho průběhu kolem "brňavky" na lokti. Jeho komprese v tomto místě není nic výjimečného. Tedy úžinový syndrom n. ulnaris. Může v tom hrát jistě roli i posilování, kdy po cvičení měkké tkáně natečou a příznaky se zhorší. V každém případě jste podle mne pacient pro kvalitní neurologickou ambulanci. Vím že řešením této diagnózy, pokud se potvrdí, se zabývají i některá pracoviště chirurgie ruky či plastické chirurgie, např. v Hradci Králové.
S pozdravem Pavel Čech.

Obdobné otázky