Bolest kolene bez zjevné příčiny

Dobrý den pane doktore, před víc jak jedním rokem se u mne objevila bez úrazu a zvýšené zátěže bolest levého kolene. Měl jsem otok svalu(Vastus medialis), několikrát mi z kolene odsávali žlutou tekutinu. Po několika vyšetřeních v chir.ambulancích u různých lékařů jsem se podrobil v lednu loňského roku operaci AS-ME med.subtot.gen.I.sin. Po operaci byl stav zhruba 4 týdny v pořádku, poté se mi bolesti opět vrátily. Zkraje jsem bolest přisuzoval pooperačnímu stavu, nyní ,rok po operaci bych řekl, že operace neodstranila můj problém. Mám často bolesti obou svalů nad kolenem, která se stěhuje buď mezi horními svaly nebo na vnitřní sval těsně pod kolenem. Ještě chci podotknout, že pracuji jako THP pracovník, 90% prac.doby trávím u PC, nesportuji. Prosím o Váš názor, děkuji předem.
Zdravím! Ve Vašem případě bych spíše řekl,že bolest v oblasti med. vastu částečně způsoboval porucha meniscu,kdy po operaci se dostavila částečná úleva. Současně,ale může být další problem v samotném úponu svalu, bursy či v oblasti skeletu. Taktéž může byt problémem i snížená aktivita svalu. K stanovení příčiny je nutno koleno vyšetřit.

Dobrý den. Příčin vašich obtíží může být několik- nejpravděpodobnější se jeví artrotické změny v koleni, ale může se jednat i o něco jiného. Doporučuji se nechat vyšetřit ortopedem. Nezbytné bude rovněž rentgenové vyšetření. S pozdravem dr. Dobiáš
Dobrý den, těžko posoudit na dálku, neznám váš rentgen, vaši hmotnost, váš věk, kompletní artroskopický nález, nicméně rozhodně bych netvrdil, že bolesti kolena jsou bez příčiny. Čím je člověk starší, tím více musí o svoji tělesnou schránu pečovat a nesportovec trávící 90% pracovní doby u PC samozřejmě riskuje to, že stav nejen jeho kolenního kloubu nebude ideální. Rozhodně bych doporučil do svého kolena zainvestovat trochu pohybu, kolo, v tomto ročním období spíše rotoped, plavání, mohu se na vás podívat v mé ambulanci ale můj rámcový názor již znáte...
S pozdravem Pavel Čech.

Obdobné otázky