Bolest kloubu palce levé ruky

3 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore,
je mi 26 let a před rokem po dvouměsíční manuální brigádě mě začal bolet kloub na palci levé ruky-převážně je to při zátěži, když chci něco chytil tím palcem tak to bolí nebo když sním na něco tlačím nebo kroutivý pohyb (otevřít víčka na flašce) apod. Bolest není nějak hrozná ale dost nepříjemná.Při jízdě na kole mě to bolí když potřebuji pevně nebo dlouhodobě držet řidítka. Na rentgenu mi nic nenašli, nasadili ortézu, poslali mě na laser (bez účinku) a poté mi udělali dva obstřiky kortikoidy (zabral až ten druhý). A mě se to po nějakém cca půl roce začalo postupně vracet. Teď jsem byl znova u doktora na rentgenu zase nic, znova ortéza, mast a poslal mě na magnet (bez efektu) a poté magnetická rezonance palce, na které také nic neobjevili. Teď mi udělali další obstřik a když se to nezlepší mám znova přijít, ale nechci si nechat píchat pořád kortikoidy, když mi pořádně neřekli z čeho to mám. Prý můžu mít namožené něco kolem kloubu, ale nic víc. V kloubu nic není. A nevědí proč mě to bolí.Tak se chci zeptat jestli nevíte čím by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď
Dobrý večer, z Vašeho popisu je velmi obtížně stanovit příčinu obtíží, ale jak sám píšete, neustále obstřiky nic neřeší. Doporučuji Vám s RTG a NMR dokumentací vyhledat specialistu v chirurgii ruky, který si velmi pravděpodobně bude vědět rady.
S pozdravem Zlatohlavý