Bolavé koleno

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, je neděle a v úterý máme odjíždět na dovolenou v jižních Čechách kde budeme se synem jezdit hodně na kolech,chodit a plavat.Problém je v tom, že asi 14 dní bolí koleno a cca dva dny o dost více, dnes jsem skoro nemohla chodit. Když chci nohu natáhnout moc to bolí a musím to dělat pomalu a při stoupnutí ze sedu chvíli čekat než se koleno zklidní a mohu se rozejít, po rozchození to bolí málo. Ráno po probuzení cítím silné bolesti. Trochu kulhám a připadá mi to mírně oteklé. Dovolenou zrušit ani nemohu. Je možnost nějaké rychlé úlevy, abych týdenní dovolenou na kolech zvládla a užila si? Jedeme ve úterý. Je mi skoro 45 let a mám mírnou nadváhu,také máma má nemocná kolena,tak budu mít asi také problémy v budoucnu ještě větší. Děkuji předem za rady
Dobrý den, doporučuji vám, pokud není nesnášenlivost nebo nějaký jiný zákaz, začít užívat Apo- Ibuprofen a 400 mg v dávce 3x1 denně, pak dle obtíží postupně snižovat a hlavně 3x za den dát na koleno priessnitzký zábal na dobu jen cca 10 minut - studený. Budou-li potíže dále trvat, je možnost v místě,kde se budete v rámci dovolené pohybovat, vyhledat ortopeda nebo až po příjezdu z dovolené. S pozdravem dr.Součková