Bolavé koleno

Dobrý den, je neděle a v úterý máme odjíždět na dovolenou v jižních Čechách kde budeme se synem jezdit hodně na kolech,chodit a plavat.Problém je v tom, že asi 14 dní bolí koleno a cca dva dny o dost více, dnes jsem skoro nemohla chodit. Když chci nohu natáhnout moc to bolí a musím to dělat pomalu a při stoupnutí ze sedu chvíli čekat než se koleno zklidní a mohu se rozejít, po rozchození to bolí málo. Ráno po probuzení cítím silné bolesti. Trochu kulhám a připadá mi to mírně oteklé. Dovolenou zrušit ani nemohu. Je možnost nějaké rychlé úlevy, abych týdenní dovolenou na kolech zvládla a užila si? Jedeme ve úterý. Je mi skoro 45 let a mám mírnou nadváhu,také máma má nemocná kolena,tak budu mít asi také problémy v budoucnu ještě větší. Děkuji předem za rady
Dobrý den, doporučuji vám, pokud není nesnášenlivost nebo nějaký jiný zákaz, začít užívat Apo- Ibuprofen a 400 mg v dávce 3x1 denně, pak dle obtíží postupně snižovat a hlavně 3x za den dát na koleno priessnitzký zábal na dobu jen cca 10 minut - studený. Budou-li potíže dále trvat, je možnost v místě,kde se budete v rámci dovolené pohybovat, vyhledat ortopeda nebo až po příjezdu z dovolené. S pozdravem dr.Součková

takto narychlo je těžké problém vyřešit. Po dovolené bych doporučoval navštívit ortopedickou ambulanci, provést RTG + klinické vyšetření a určit další léčebný postup. Nyní na dovolené bych koleno určitě nepřetěžoval, nesnažil se bolest přimoci, spíše vše zklidnit. Omezil bych výlet na kole na nutné minimum. Při přetěžování podrážděného kolene se bolesti spíše zhorší a může dojít k náplni kolene. Dále bych si vzal sebou nějaký volně prodejný lék ke snížení bolesti s protizánětlivým efektem - například Ibalgin 400 mg - při obtížích možno užívat 1 1 1. Více v tuto chvíli nelze poradit.
S pozdravem Jíra