Dobrý deń, pán doktor.
Chcela by som sa informovať o postupe a možnostiach liečby bolesti ĺavého zápästia. Mám Sjogrenov syn. s pridruženou sek.artritídou, ktorá je však väčšinou prechodného rázu.Teraz po infekte HDC so subfebriliami má silne bolieva ´ľavé zápästie pričom ho nedokážem ohnúť mediálne.Zhyb nie je teplý, bez opuchu, lokálne aplikované Flector alebo Voltaren náplasť i gel. USG vyš. zo 6.10.2017: :...v oblasti zápästia malé množstvo tekutiny v medzikĺbovych priestoroch, šľachy a pošvy bez dif,štrukturálnych zmien, bez ohraničenej tekutinovej kolekcie.Atrotrické zmeny v oblasti karpu a priľahlých zhyboch, ojedinele s drobnými kalcifikátmi periartikulárne. Záver: Možné akútne zápalové zmeny v terene chronických zmien. Aktuálne užívam Minocyklin , Kurkumu a Oregano olej , Kolagen. Po preliečení je možná aplikácia kys.hyaluronovej do zápästia? Z aplikácie kortikosteroidov mám obavy aby neurýchlili rozvoj artrózy. Zápästie dokážem mediálne zohnúť len na cca 15 stupňov.
Ďakujem za odpoveď. Jana
MUDr. Jiří Doležal
MUDr. Jiří Doležal
Ortoped
Česká Třebová
Dobrý den. Omlouvám se, ale bez klinického a RTG vyšetření těžko dokážu poradit. Dle uvedených skutečností spíše radím konzultovat v první řadě revmatologa

Dobrý den, z aplikace kortikoidů strach mít nemusíte, pokud se používají uvážlivě, většinou pomohou. Jinak bych určitě doporučil ortézu na zápěstí a přeléčení antiflogistiky. Lepší by bylo, kdybyste přišla osobně na IC kliniku a domluvíme se.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.