psychologická poradna
helena.sal@seznam.cz, Řevnice

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Pracovala jsem jako psychoterapeutka a arteterapeutka v Denním sanatoriu Nad Ondřejovem a zároveň jako vedoucí oddělení public relations ve sdružení F...

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili PhDr. Helena Šalátová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den, prosim Vas o pomoc s mou zivotni situaci.
Je mi 26 let a mam za sebou uz spoustu zkusenosti. Cestoval jsem nekolik let po Svete a take jsem pracoval na ruznych mistech. Problem je zrejme s mou minulosti ve ktere jsem byl sikanovany spoluzaky a od rodicu se mi take tolik lasky nedostavalo, jelikoz ji smerovali vice na meho bratra. Mam velke potize, udrzet si s nekym delsi kontakt a tak se citim velmi casto osamocen. Nedokazu si najit nove pratele. Dostal jsem se do stadia, kdy uz nedokazu mit radost ze zivota. Citim se jako bych uz vse zazil a zustal sam. Je to velmi demotivujici pocit, ktery me odrazuje, od smichu od srdce a byt pozitivnim clovekem. Drive, hlavne na cestach jsem nesl samotu velmi tezce, nekdy jsem myslel i na to nejhorsi, ale z toho jsem se vicemene dostal a ted uz to tak emocne neprozivam. Citim se, jako kdybych ztratil motivaci do zivota. Stal se ze me z velke vetsiny negativni clovek, ktery se ale chce zmenit, jen to pravdepodobne nedokaze sam. Velmi casto premyslim, hlavne kdyz se citim osamocen, ze by mi mohl pomoci pes, ale nerad bych pred necim utikal, protoze vim, ze byse to urcite vratilo.
Byl bych Vam moc vdecny za napsani par radku od zkuseneho/ne psychiatra/icky.
Mockrat dekuji

Dobrý den, Váš problém je řešitelný, ale ne takto písemně. Jsem psychoterapeutka, mám mnoho zkušeností s léčením podobných stavů, ale je nutná osobní konzultace. Pokud byste toho chtěl využít, zadejte si mé jméno do vyhledávače v googlu a tam najdete na mne kontakt. Jinak pravidelně píšu do časopisu Regenerace a také pravidelně dělám přednášky v Městské knihovně v Praze. Nashledanou. PhDr. Helena Šalátová

PhDr. Helena Šalátová

v minulosti jsem měla těžké stavy úzkostí a panické ataky. Teď je to víceméně v pořádku, ale pořád mám z něčeho strach. Přemýšlím co se může stát, nad smrtí, nad smyslem života a nevidím v něm význam. Pořád počítám roky, kolik mi asi zbývá, jak přijmu smrt atď. Radši ani nechci děti protože se bojím že se jim něco stane. Mám skvělou práci, bez stresu, hezký byt, vlastně "všechno" co by si člověk přál ale pořád nejsem spokojená. Před asi měsícem se mi objevili zdravotní potíže. Mám pořád jakoby pocit nutkání na močení a "svědí" mě močový měchýř. Lékaři na nic nemohou přijít. Ale už je to nesnesitelný a myslím na to že kdyby to mělo pretrvávat celý život tak to prostě nezvládnu. Vždy se rozpláču už z té zoufalosti že nevím co s tím. Dělali mi různé testy ale vše je v pořádku. Říkají že to může být i psychosomatická nemoc. Chtěla jsem psychologa anebo psychoterapeuta i předtím aby mi pomohl najít cestu jak se dostat z těch strachů a nepřemýšlet tolik nad smyslem života. Ale byla bych ráda kdyby byl znalej i v oboru psychosomatiky. Hledám někoho na Praze 4, 2, 3. Je možné že tato nemoc je psychického původu. Setkal se s tím už někdo? Děkuji moc.

Dobrý den, děkuji za dotaz. S řešením Vašeho problému mám mnoho zkušeností, příčina je opravdu psychosomatická. Mám soukromou psychoterapeutickou praxi v Řevnicích, což je 30 min. vlakem se Smíchovského nádraží. Pokud byste chtěla využít mé služby, tak zadejte mé jméno do vyhledávače v googlu a objeví se Vám tam na mne kontakt.Pokud by Vás to zajímalo, tak pravidelně píšu do časopisu Regenerace a také má pravidelně přednášky v Městské knihovně Nashledanou. PhDr. Helena Šalátová

PhDr. Helena Šalátová