Zvýšená přecitlivělost, puberta?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, máme syna 8,5 let. Chtěla jsem se poradit, syn je od malička spíše uzavřený, ve školce si více hrával sám, nemá doteď potřebu vyhledávat větší kolektiv. Naopak doma je na nás vzteklý, ve škole se hůře soustředí (mám pocit, jako by byl někde v oblacích, musíme mu věci opakovat vícekrát). Známky nosí dobré (nyní ve 3. třídě). Když má doma dělat úkoly nebo číst atd.,dost často dělá scény, div se neválí po zemi. Poslední dobou si před tréninky fotbalu a zápasu stěžuje na ukrutné bolesti břicha, většinou to pak vyhrotí pláčem. V létě byl s fotbalem na soustředění a od té doby se to více méně zhoršilo. Od mala chce někoho s dospělých u sebe večer u usínání, nechce spát sám v pokoji atd.Je těžké s ním něco probírat, je jak na houpačce, někdy upovídaný, usměvavý, druhý den smutný, bez nálady, protivný a zlý. Nevíme, zda ho tedy něco trápí a nebo někdo trápí na fotbale, který má rád, a nechce tam chodit, zda ho tedy odhlásit nebo je to prostě jeho osobností, zda jít do poradny atd. Nechceme aby se vše jen zhoršovalo a on měl problémy v dospívání a pak v dospělosti. Děkuji moc za radu. K.M.
Dobrý den, na nějaké závěry mám opravdu velmi málo informací. Zajímalo by mě, jestli ho stejně vidí paní učitelka (také mu musí opakovat vícekrát?). To, že s Vámi nechce probírat co se děje na fotbale nebo ve škole bylo stejné i v první a druhé třídě, nebo je to něco nového? Pokud to chápu dobře, tak se jeho osobnost v létě změnila tak, že fotbal nemá rád? Trenér ví, že tam nechce chodit? Má na to nějaký názor? Na fotbal chodit samozřejmě nemusí, ale jiným věcem se ani bolením bříška vyhnout nedá (domácí úkoly). Pokud narazíte na potíže, na které spolu s tatínkem nebudete stačit, asi by bylo fajn si o tom promluvit s nějakým odborníkem trochu podrobněji. Osobně by mě zajímala víc rodinná situace (má sourozence? Jak s nimi vychází? S tátou si taky nepovídá?) a odlišnosti v jeho chování v různých prostředích (škola, fotba, u babičky apod.). To často hodně napoví v tom, co by se možná dalo změnit i doma...
Držím palce. Martin Z.