Na dentální hygieně mi odštípli část zubu. Okamžitě jsem si toho nevšimla. Na konci zákroku mi nedali zrcadlo. Zjistila jsem to krátce po odchodu z ordinace. požadovala jsem sepsat protokol o závadě. Obvinili mne, že jsem s tím už přišla, ale nenapadlo je mne na to upozornit před zákrokem. Mám svědky, kterým jsem zuby v pořádku ukázala před odchodem na dentální hygienu. V protokolu jsem odlišné verze. Jak dále postupovat. Zničili mi zub. Privátní klinika v Praze. Děkuji
MDDr. David Novotný
MDDr. David Novotný
Zubař, Parodontolog, Dentální hygienistka, hygienista
Praha
Dobrý den, nerozumíme úplně Vašemu dotazu, na které klinice se situace přihodila. Na našem pracovišti si žádné podobné situace nejsme vědomi a žádný záznam o příhodě nemáme.Zákrok se u nás fotí standartně intraorální kamerou před a po výkonu,takže by vzniklá situace měla být zaznamenána. Každopádně zdravému zubu by se při ošetření dentální hygienistkou nemělo nic podobného stát, jelikož nepoužívá žádné přístroje, které mohou odlomení zubu zapříčinit (jedině zub oslabený rozsáhlým kazem nebo nekvalitní nedržící výplní). S pozdravem Denté Clinic Prague s.r.o.

Nikola Alexij
Nikola Alexij
Dentální hygienistka, hygienista
Praha
Dobrý den, toto je bohužel sveřepá situace, která může přinášet nepříjemnost v podobě tvrzení proti tvrzení. Pokud máte nějaký fotografický důkaz, pak bych se průkaznosti nebál. Být Vámi, tak se odkážu na Asociaci dentálních hygienistek, kde Vám s případným postupem řešení rádi poradí. Za mne bych si vyžádal výpis z Vaší zdravotnické dokumentace, kde by o tomto měl být zápis. Tedy zda zub již byl odštípnutý, či nikoliv.
držím palce v řešení. S pozdravem Nikola Alexij, DiS.

Ing. Kateřina Dušková (Brožová)
Ing. Kateřina Dušková (Brožová)
Dentální hygienistka, hygienista
Dobry den,
to me moc mrzi, ale bohuzel Vam s timto dotazem nejsem schopna pomoci.
Je to nejspise slovo proti slovu a obratila bych se spise na nejakeho pravnika.
Drzim palce, KD

lékař Vladyslav Ridchenko
lékař Vladyslav Ridchenko
Zubař, Dentální hygienistka, hygienista
Praha
Dobrý den, je to komplikovana situace, samořejmě v ramce dentální hygieny nemělo by vzniknout mechanicke poškození zubu, ale spravni postup Vam neporadim, musite skusit jěště jedno to probrat z lekařem.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.