Ztráta citlivosti

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, nerada otravuji s takovými hloupostmi, ale chci se zeptat, jestli se něco dá dělat se ztrátou sexuální citlivosti. Nevím čím by to mohlo být, jsem zdravá, mladá, nemám deprese, nepiju, neužívám žádné léky, zdravě jím, sportuji, ale přijde mi, že je pro mě čím dál těžší při sexu, nebo stimulaci něco cítit. Dá se to nějak léčit, nebo s tím něco dělat? Třeba nějaké cviky? Kegelovo cvičení znám, ale to nepomáha... Moc děkuji za jakoukoliv radu, či doporučení.
Vážená slečno/paní, měl jsem dojem, že jsem Vám již na tento dotaz odpovídal, ale znovu se mi zde objevil, tak pro jistotu odpovídám znovu. Ztráte tzv. apetence-chuti k sexu může souviset s jiným, třeba i vážnějším onemocněním. Je určitě vhodné se objednat k nějakému sexuologovi, pokud jste předtím navštívila gynekologa a ten konstatoval, že Váš nález je v pořádku. Konzultace se jen velmi obtížně dá provádět přes mail. Pokud nemáte možnost sexuologa ve svém okolí, udělejte si výlet do Prahy, do Sexuologického ústavu a přijedte na konzultaci. Na netu najdete naši adresu i tel.spojení,můžete se ke mně objednat a navštívit mne, nebudete nic platit ani není třeba se vyšetření bát. Určitě doporučuji nejen konzultaci,ale také laboratotní odběry, abychom zjistili,zda nejde o jiné onemocněním, jehož průvodním jevem je také ztráta sexuální chuti. Důvody mohou být hormonální, někdy jsou důvody banální, například antikoncepce apod. další Přeji pěkný den. MUDr.Luděk Fiala