Žiji s novou partnerkou a manželka si nepřeje styk s dcerou novou přítelkyní

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mohu požádat o váš názor? S manželkou jsme se rozešli před 3mi měsíci, máme 3,5 letou dceru. Nyní žiji s novou partnerkou, která má též 3,5leté dítě. Naše děti se znají od malička a jsou kamarádské. Konflikt je v tom, že si manželka nepřeje a zakazuje, abych trávil čas s dcerou v nové rodině, tzn. neměli bychom tam chodit a už vůbec né spát. S odvoláním na špatný vliv na dceru. Co si o tom myslíte? Já si uvědomuji, že náš rozchod bude mít na dceru negativní vliv, ale čeho docílíme oddalováním faktu, že jsem odešel a že žiju jinde? Aktuálně si dcera myslí, že jsem dlouhodobě v práci a jednou za čas se na ni přijedu podívat. Mně je tato lež proti srsti, ale manželka na ni trvá :-( myslíte si, že je dobré takto dceru mistifikovat a udržovat jí v domění, že se nic nestalo? Jak dlouho? Děkuji
Dobrý den,

mám opravdu velmi málo informací k tomu, abych se mohla relevantě vyjádřit, pokusím se zde trochu přemýšlet. Co je z vašeho dotazu jasné je, že Vaše situace je velmi složitá a to nejen pro Vás, ale i pro všechny zúčastněné a že Vás situace trápí. Nejlepší je dle mého názoru vše řešit dohodou a komunikací s Vaší bývalou ženou, pokud je to možné. Pokud to možné z jakýchkoli důvodů není, je dobré se obrátit na odborníka (psycholog, psychoterapeut, ev. mediátor). Potřebovala bych k Vaší situaci vědět více např. proč to Vaše žena takto chce? A pokud vy se v tomto necítíte dobře, sám píšete "že je Vám to proti srsti", proč to tak děláte? A co si o tom myslí Vaše současná partnerka? Osobně se domnívám, že "upravená pravda" ničemu neprospívá a naopak do budoucna může způsobit více starostí Vám všem. Děti, i když jsou malé, velmi dobře vnímají atmosféru, která kolem nich panuje. Nejlepší by bylo, kdybyste navštívil psychologa a vše s ním detailně probral. Mnoho štěstí!IK