Zčervenání

Dobrý den,

můj problém spočívá v červenání obličeje a dekoltu. Kdykoliv kdy se dostaví nějaký stres, nebo když jsem nervózní nebo musím mluvit před lidmi mi zrudne obličej a začnou se mi tvořit flíčky. Není zrovna příjemné, když Vám to všichni říkají. Myslíte si, že se dá tenhle problém pomocí psychologa vyřešit?

Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Věra Košťálová

Dobrý den,
jednoduchá odpověď: já jsem přesvědčená, že ano. :-)
Jedná se o stresovou reakci Vašeho organismu (přesněji reakci cév) na situaci, kterou Váš mozek vyhodnotí jako zátěžovou. Je třeba "naučit" Váš mozek rozeznávat odůvodněný stres od planého. K tomu slouží nácvik relaxačních cvičení a další postupy k vytvoření odolnosti vůči zátěži.
S pozdravem
Věra Košťálová

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Vaše otázka

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

Váš dotaz (bez Vašich osobních údajů) bude viditelně umístěn na profilu specialisty.
* Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou

1. Otázky na lékaře se mohou vztahovat pouze na profesní činnost lékaře.
2. Otázky nesmí porušovat práva a principy společenského chování.
3. Otázky nesmí obsahovat kontaktní údaje.
4. Otázky neslouží ke sjednání schůzky u lékaře. Poskytovatel služeb má právo odmítnout zveřejnit a také odstranit otázky, pokud jsou v rozporu s těmito podmínkami nebo právními předpisy a zákony.

Položit dotaz

Je téměř hotovo! Poskytněte prosím další informace. Díky nim budeme schopní lépe řešit vaše problémy.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku

Potřebujeme údaje o vašem umístění, abychom mohli vaši otázku poslat nejlepším odborníkům

Bojíte se o své zdraví?

Pošlete dotaz našim lékařům a odborníkům a získejte rychlou odpověď!

Pen-iconCreated with Sketch. Zeptejte se na vaši otázku