Dobrý den,

můj problém spočívá v červenání obličeje a dekoltu. Kdykoliv kdy se dostaví nějaký stres, nebo když jsem nervózní nebo musím mluvit před lidmi mi zrudne obličej a začnou se mi tvořit flíčky. Není zrovna příjemné, když Vám to všichni říkají. Myslíte si, že se dá tenhle problém pomocí psychologa vyřešit?

Děkuji za odpověď
MUDr. Věra Košťálová
MUDr. Věra Košťálová
Psycholog, Ostatní
Brno
Dobrý den,
jednoduchá odpověď: já jsem přesvědčená, že ano. :-)
Jedná se o stresovou reakci Vašeho organismu (přesněji reakci cév) na situaci, kterou Váš mozek vyhodnotí jako zátěžovou. Je třeba "naučit" Váš mozek rozeznávat odůvodněný stres od planého. K tomu slouží nácvik relaxačních cvičení a další postupy k vytvoření odolnosti vůči zátěži.
S pozdravem
Věra Košťálová

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.