Zarustající chloupek?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jak vypadá zarůstající chloupek na přirození? Resp. udělal se mi už po několikáte takový "boláček" okolí je velmi velmi bolavé, přímo ten "boláček" je velmi tvrdý a všimla jsem si že to trošku připomíná "beďara u akné". Nejde sice vymáčknout, ale také má jakby takovou bělavější prostředek. Objevil se sice v ochlupení avšak přesně v ohybu velkého stydkého pysku. Již přes měsíc jsem se neholila.
Gynekoložka mě vystrašila kdysi, že by se mohlo jednat o herpes. Chtěla jsem právě jít dnes na kontrolu, avšak dostala jsem měsíčky.

Děkuji
Dobrý den, dostal jsem Váš dotaz-škoda, že jste neposlala foto, posuzovalo by se to poněkud lépe.Zarostlý chloupek často tyto potíže udělá,říká se tomu folikul nebo furunkul, následně zhnisá a někdy se neuvolní na povrch kůže , ale zatvrdne a dlouho přetrvává. tady je řešení dvojí-mast nepomůže, musí se nasadit perorální(polykací) antibiotika-konkrétně tetracyklinová, která pronikají do kůže, vyléčí ložisko,vstřebání trvá i několik měsíců. Druhým řešením je chirurgické odstranění.
Samozřejmě, můžře jít i o jiný útvar, například opar/herpes/.Ten má svůj průběh, obvykle se místo změní,zarudne,pak se udělá puchářek s tekutinou, ta je infekční, pak tekutina zhoustne a ložisko ztvrdne-toto trvá asi týden-proces je spojen obvykle s teplotou,malátností,únavou. Pak herpes zmizí.takže si musíte vyhodnotit jak dlouho to máte, zda se to vrací,zda to má i partner apod.,
Pokud to bude chloupek - doporučuji výměnu žiletek strojku,prav.desinfekci, po holení potřít třeba framykoin,nepůjčovat holítko nikomu apod.
V každém případně je ale vhodné to jít ukázat kožnímu lékaři nebo gynekologovi.
Herpetické onemocnění se dá prokázat protilátkami z krve.
S pozdravem MUDr.Luděk Fiala, MBA