Žárlí nebo protestuje?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, máme sedmiletého syna, v září nastoupil do školy, zároven se nám ve stejnou dobu narodil druhý syn. Máme obrovské problémy jak s výchovou, tak i se školou. Syn je nesoustředěný, neudrží pozornost, nic ho nebaví. Na bratra nežárlí, nijak mu neubližuje, naopak ho moc miluje, ale nám rodičům přijde, že se snaží upoutávat pozornost, být středem dění. Neposlouchá, odmlouvá, ze školy nosí poznámky nejen ohledně chování, ale i o tom, že nepracuje. Syn není hloupý, ale bohužel jsme jako rodiče selhali a v současné době nejsme schopní s ním komunikovat tak, aby se nekřičelo. Domácí úkoly jsou peklo, křičí se, trvá to někdy i 4 hodiny. Pomoc v domácnosti neexistuje, syn není schopný dodržovat jakákoliv pravidla. Pediatr doporučil návštěvu v PPP, a s největší pravděpodobností dle něj má syn ADHD, ale já bych přesto nejprve chtěla od někoho popostrčit, poradit, jak s ním pracovat, abychom si navzájem neubližovali. jsou slabé chvilky, kdy je neuvěřitelně hodný, a pak jsou dny, kdy se to s ním nedá vydržet. Je drzý, sprostý, má sklony k hysterickým záchvatům, ale ty dostává kvůli úplným hloupostem (např. oblékání nátělníku, nebo třeba systém poskládání oblečení ve skříni,...). Byly s ním problémy i před nástupem do školy, ale od září je to čím dál horší. netuším, zda je to školou, nebo tím, že mu přibyl bráška, nebo obojím dohromady. Jen bych mu chtěla pomoct, a nám taky. je na něm vidět, že ho to trápí, ale na otázku proč se tak chová, mi nedokáže odpovědět. Je to dle Vašeho názoru žárlivost, prostest, a nebo by opravdu mohl mít problémy psychického rázu, které by bylo třeba řešit na patřičných místech? Je možné, že z toho ještě někdy vyroste? Předem moc díky za Váš názor.
Dobrý den, situace, kterou procházíte je pro Vás všechny jistě velmi náročná ale je i velmi pro Vašeho synka. Myslím, že je zbytečné čekat a trápit se, když můžete jít za psychologem a situaci řešit. Vyšetření v PPP je zcela na místě a určitě bych Vám ho také doporučila. Těch změn je pro vašeho synka hodně, nová škola, narození brášky, jiný režim ve škole, než je zvyklý ze školky a jiný režim doma po škole (musí se dělat úkoly). Určitě je to kombinace více věcí. Ve svém věku Váš synek nemůže udržet ani pozornost tak dlouho (4 hodiny) i kdyby nebyl ADHD - domácí přípravu zkuste rozdělit na kratší časové úseky o moc bych se přimlouvala za návštěvu psychologa, určitě Vám to všem pomůže. Držím palce, IK