Vyrážka po antibiotikách

1 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore.
Obracím se na Vás o radu.V lednu jsem měla anginu a dostala jsem antibiotika.
Vím,že jsem alergická na penicilin a tak mi paní doktorka napsala Roxitromycin.
(1 tabletu po 24 hodin).Už po 3 tablete mě mírně začala svědit hlava,ale nepřikládala jsem tomu důležitost.Po 6 tablete jsem se osypala.Udělala se mi nejdříve červená vyrážka a pak se z toho vytvořily červené flíčky.Na břiše a zádech se mi to ovšem slilo do velkých fleků,atibiotika jsem přestala brát,ale můj stav přetrvává už 1,5 měcíce a já si nevím rady.
Kortikoidy mi sice zabraly a začalo se to ztrácet,ale když je přestanu brát nebo mazat objeví se mi to za chvíli znovu.
Děkuji
Dobrý večer, mohla se u Vás rozvinout kopřivka po toxoallergickém exanthému po ATB . To se těžko léčí (někdy trvá až 3 měsíce), pomáhají antihistaminika typu Zodac, Aerius apod. . Je třeba být trpělivá a pokračovat v terapii - a dodržovat dietu s vynecháním dráždivých substanci- ostré a kořeněnmé jídlo, citrusy, barvené limonády, uzeniny apod.
Doporučím vydržet u Vaší lékařky, nic víc se asi dělat nedá. S pozdravem M.Junášek