Vaginalna mykoza

1 Počet odpovědí:
Dobry den,
asi pred viac ako 2 tyzdnami som isla na prehladku k novem p. doktorke s ktorou som nebola velmi spokojna. Zistila mi vaginalnu mykozu a povedala ze si mam vybrat volnopredajne cipky v lekarni. Treti den, tj posledny beriem Candibene 200 mg a potom chcem prejst na Idelyn co mi bolo lekarnickou odporucne. Problem je v tom ze posledne 2 dni mam pichave bolesti v oblasti laveho vajecniku, co som predtym necitila tak intenzivne. Chcem sa spytat ci tiez je to bezny priznak Mykozy alebo ci to nebude skor zapal ? Este chcem podotknut ze skoro kazdy den behavam, aj vtedy to pichanie citim.
Dakujem pekne za odpoved
Zuzana
Vaginální mykóza je zánět sliznice poševní způsobený kvasinkami. Obvykle stačí k jeho potlačení volně prodejná antimykotika, ale podle mých zkušeností je na místě dlouhodobější léčba (cca 6-7 dní). Bodavé bolesti v podbříšku jistě nejsou průvodním jevem vaginální mykózy, spíše se může jednat o cystu na vaječníku, což je možno potvrdit či vyvrátit ultrazvukovým vyšetřením.