Ureaplasma urealyticum

2 Počet odpovědí:
Dobrý den paní doktorko,

chtěla jsem se zeptat na vleklý zdravotní problém. Již jsem se na to ptala své praktické lékařky i gynekoložky, ale ani jedna nedokázala poradit... Někdy mám takový pálivý pocit při vymočení, většinou ráno, někdy i při pití alkoholu před vymočením. Objevuje se mi bělavý, mírně zapáchající výtok po celý cyklus a občas mě řezavě píchne v levém podbřišku (velmi nízko), to se děje již několik let. Před půl rokem jsem otěhotněla a bohužel to bylo ZT. Nepátrala jsem po příčině, protože se to prý stává. Ale kamarádka mi pověděla, že jí diagnostikovali Ureaplasma urealyticum, která má podobné příznaky, které mě trápí, a dokonce jsem se dočetla, že neléčená může způsobovat potrat. Chtěla jsem se zeptat, jak se dá tato nemoc diagnostikovat a jestli jsou na ni potřebné nějaké speciální testy, nebo ji paní doktorka dělala při běžné kultivaci při prohlídce a nemusím si o ni říkat... V budoucnu chci znovu zkoušet otěhotnět a chtěla bych udělat maximum, abych již byla v pořádku.
Předem děkuji za odpověď. K.
Dobrý den, na ureaplasma se dělají speciální testy, při vysokých koncentracích se léčí ATB.
léčení je obtížné, často se opakují reinfekce.
Zdraví MUDr. Kalašová