Ureaplasma urealyticum

Dobrý den paní doktorko,

chtěla jsem se zeptat na vleklý zdravotní problém. Již jsem se na to ptala své praktické lékařky i gynekoložky, ale ani jedna nedokázala poradit... Někdy mám takový pálivý pocit při vymočení, většinou ráno, někdy i při pití alkoholu před vymočením. Objevuje se mi bělavý, mírně zapáchající výtok po celý cyklus a občas mě řezavě píchne v levém podbřišku (velmi nízko), to se děje již několik let. Před půl rokem jsem otěhotněla a bohužel to bylo ZT. Nepátrala jsem po příčině, protože se to prý stává. Ale kamarádka mi pověděla, že jí diagnostikovali Ureaplasma urealyticum, která má podobné příznaky, které mě trápí, a dokonce jsem se dočetla, že neléčená může způsobovat potrat. Chtěla jsem se zeptat, jak se dá tato nemoc diagnostikovat a jestli jsou na ni potřebné nějaké speciální testy, nebo ji paní doktorka dělala při běžné kultivaci při prohlídce a nemusím si o ni říkat... V budoucnu chci znovu zkoušet otěhotnět a chtěla bych udělat maximum, abych již byla v pořádku.
Předem děkuji za odpověď. K.
Dobrý den, na ureaplasma se dělají speciální testy, při vysokých koncentracích se léčí ATB.
léčení je obtížné, často se opakují reinfekce.
Zdraví MUDr. Kalašová

Dobrý den, přítomnost Ureaplasma urealyticum lze zjistit pomocí kultivace z pochvy. V případě urologických potíží kultivace moči. Kultivace se při běžné gynekologické prohlídce nedělá. Jde o cílené vyšetření, které je indikováno na základě potíží. S pozdravem Píclová

Obdobné otázky