Únanový sydrom

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
umíte zatočit s únavovým syndromem? Od ledna mě prodásleduje silná únava. Lékařka mi udělala testy na vše co ji napadlo, ale nic mi nenašla, takže usoudila, že je problém zřejmě psychického původu.
Poslední dobou to hodně ovlivňuje můj pracovní i soukromý život, jelikož jsem schopný normálně fungovat maximálně do oběda. Soukromý život to také negativně ovlivňuje, jelikož mi partner začíná vyčítat, že stále spím, nikam nechci chodit a stěžuji si neustále na únavu...
Bylo by fajn s tim něco začit dělat.

S pozdravem
Josef
Dobrý večer Josefe,

děkuju za Vaši otázku. Pokud jsou všechna vyšetření u lékařů v pořádku, je to dobrá zpráva. Pro mě je dobrá zpráva, že se na sebe a svůj život umíte podívat i z psychického pohledu.
Únavový syndrom je stav, který je velmi nepříjemný a je hodně vyčerpávající s ním žít. Jak pro člověka, kterého trápí, tak pro jeho okolí. A abych Vám odpověděla na otázku, umím s ním zatočit, ale to by nestačilo. Je možné ho i zahodit a nahradit užitečnějším chováním a prožíváním. Ale k tomu je vždy třeba, aby člověk chtěl a měl motivaci začít pracovat na změně.
Když Vám v tom budu moct nějak pomoct já, jsem Vám k dispozici. Když se mě budete chtít na něco zeptat, můžete.

Naďa Skyvová