Trpim OCD?

1 Počet odpovědí:
Nevim jak nebo s kym bych to mel resit, tak se chci o tom podelit s vami... Vec se ma tak, ze at koukam na film, neco si ctu a nebo jen neco posloucham (hudbu, ale i behem konverzace), tak mam nutkani si zapisovat poznamky, ktere si jako kdyby v hlave urcim, ze jsou dulezite. V minulosti jich nebylo tolik, ale za posledni dobu toho pribylo a vetsinou i nekolikrat dokola, proste si na to vzpomenu a mam nutkani si to opet poznacit nekam na papir, do bloku v pocitaci nebo do poznamek v mobilu. Silene me to omezuje a otravuje, nejhorsi na tom ovsem je, ze mi to nedovoli neudelat, je to nejspis nejaka psychicka porucha, cetl jsem neco o ocd... Dnes jsem se nad tim zamyslel, proc to delam, ale sam nevim, nicmene nejde prestat. Kdyz se podivam kolik techto poznamek uz mam, tak je toho uz opravdu hromada. Zaclo to nekdy pred tremi lety, na konci gymnazia a tahne se to az ted na vysce, mozna je to nejaka psychicka vada ze skoly, kde jsem si zvykl vse potrebne zaznamenavat a nejak neumim prepnout do klidneho rezimu kdyz jsem doma apod. Jako kdybych mel strach, ze neco zapomenu... Zaclo to v obdobi maturity, ktere bylo pomerne dosti stresove. Moc nevim komu se sverit, s psychologem nemam zadne zkusenosti, ale nejspis by nebylo na skodu, nejakeho vyhledat.
Skutečně trpíte OCD. Nepochybně by byla vhodná návštěva psychiatra kvůli medikaci, následně pak kognitivně behaviorální terapie.