Transsexuál

Zabivate se transexualy? Chci začít z hormon replacement therapy. (mužské hormony) žiju jako muž 20 let je mi 27 jsem v registrovaném partnerství. Mám deprese necítím se jako žena a chci nejen se cítit jako muž ale taky tak vypadat a podstoupit veškeré potřebné operace.. Může ošetřující doktor posoudit ihned jestli že hormonální terapii je pro mě vhodná a může být ihned ordinovana?
Pokud chcete zahájit terapii u mně, je to možné. Musíte se objednat na tel.č. 22496 5247 a sestře řekněte, že chcete ke mně.
Pravděpodobně znáte knihu o transsexualitě, kde jsem jeden z autorů, hlavním je Hanka Fifková. Tam najdete i celý proces přeměny pohlaví popsán. Obvykle zahájení hormonální terapie a real life testu (ten zřejmě fakticky již splňujete nyní) předchází několik měsíců. K rozhodnutí komise o operačních změnách je třeba mít nejméně rok hormonální léčby a nejméně rok real life testu. Nejpozději před rozhodnutím komise musíte ukončit registrované partnerství (po právní přeměně se můžete s toutéž partnerkou oženit).

Dobrý den, reaguji na Váš dotaz,
ano náš Sexuologický ústav se tím zabývá, je nutné vstupní vyšetření, sexuologické, dále pak odběry hormonálního profilu, psychologická vyšetření apod. - Nejvhodnější bude, když se k nám do ústavu objednáte, toto není vhodná forma odborné komunikace s pacientem. Kontakty najdete na internetu.
S pozdravem
MUDr.Luděk Fiala,MBA
Dobrý den, lékař hormonální terapii ordinuje na základě anamnestického rozhovoru a případně výsledků dalších vyšetření pokud je přesvědčen, že je pro klienta vhodná.