Syn ublizuje ostatnim detem

1 Počet odpovědí:
Dobry den, muj 2 lety syn zacal z niceho nic ublizovat ostatnim detem. Jiz jako malinky kousal, kdyz mu nekdo bral veci a neumel se jinak vyjadrit.Po par mesicich ho to preslo a tak pul roku byl klid, ale pred necelymi 2 mesici zacal znovu, ale tentokrat se marne snazime najit pricinu. Vyjimecne se mozna snazi na sebe upozornit, ale vetsinou je vesely, hraje si s detmi, vypada naprosto spokojene a najednou nahodi takovy zvlastni vyraz, je na chvilicku jakoby v kreci a zakousne se, drapne dupne nebo jinak zautoci prevazne na oblicej. A jsou to opravdu krvave kousance. Porad dokola mu opakuji, ze to nesmi delat, ale nikam to nevede. Pritom je hrozne chapavy a sikovny. Snazim se byt vzdy nablizku a vcas ho zarazit, ale kdyz pak behaji sem a tam, tak to proste nejde. Je mi to trapne a hlavne lito tech uplakanych malych tvaricek. Nekde jsem cetla, ze to mohou deti delat i z lasky a nahromazene radosti a nevi si s ni rady..je to mozne? Jak v takovem pripade postupovat? Uz si nevime rady. Melo by smysl sezeni s Vami vzhledem k jeho nizkemu veku? Moc dekuji
dobrý den, i pokud je syn chápavý a vy mu to často vysvětlujete, nemusí to stačit. Co když chápe, že je to špatné, ale stejně ho láká předvést převahu takto? V terapii se dá samozřejmě pracovat i s takto malými dětmi, neboť pokud po něm chcete nějakou změnu, musíte něco změnit vy jako rodiče. 2letému dítěti mnohé prostě nevysvětlíte a musíte zkrátka nastavit mantinely co se smí a co nesmí. Syn nikoho nekousne hlavně v případě, pokud mu ihned a výrazně dáte najevo, že se to nesmí (vysvětlení "proč" můžete přihodit, ale nečekejte že 2leté dítě změní své chování na základě vysvětlení). Jak to vlastně dělali rodiče s vámi?

Nahromadění lásky posoudit nedokáži, bral bych to spíš jako projev agrese, kterou syn ještě nedokáže zvládat (to často ani dospělí). Zkuste zkrátka výrazněji jednat, když někoho kousne a naopak ho upozorňujte na každou situaci, kterou zvládne vyřešit bez kousnutí. Pokud budete chtít, klidně se zastavte a probereme to osobně. Hodně štěstí. Martin Z.