Syn má problémy se stolicí

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, pane doktore,

když jsem četla příspěvky od ostatních, tak se mi zdá náš problém malinký. Přes to bych nechtěla nic podcenit. Mám syna je mu 2 a čtvrt roku. Již od léta má problémy se stolicí. V létě měl trochu tuhou stolici a našla jsem mu v ní trošku krve, zřejmě si trošku natrhl prdelku. Podle paní doktorky je fyzicky v pořádku. Dostal nějaké léky na změkčení stolice. Bohužel již půl roku dělá hrozné scény. Když to na něj přijde, snaží se stolici úmyslně zadržovat, aby ji nemusel vytlačit ven. Takto to dokáže zadržovat až 4 dny. Vždycky, když to na něj přijde snaží se to zatlačit nebo zasednout, a dělá všechno proto, aby to nemusel vytlačit. Je u něj zřetelně vidět, že to je psychické, protože když už to neudrží 3x zatlačí už bez breku vše vytlačí a máme min na 3 dny klid a pak se vše opakuje znova, bolí ho bříško atd. Když už je to hodně špatné, zavádíme čípek, ale to není dlouhodobé řešení. Prosím o radu co máme dělat a zda je možné vás navštívit již s takhle malým dítětem. Děkuji moc za radu Miluše M.
Milá maminko, pro velké zatížení jsem Vám na Váš dotaz neodpovídal, za což se omlouvám. Co je u vás v dané věci nového. Našli jste úspěšnou odbornou pomoc? V případě, že nikoliv a stav je bez výrazného zlepšení, určitě mě můžete navštívit, samozřejmě i s chlapcem.