Strach z lidí

1 Počet odpovědí:
Dobrý den.Momentálně je mi 21 let.Už od střední jsem byl takový,že se bojím chodit mezi lidi.Ale to se dalo ještě vydržet,ale poslední asi půl rok mám hrozný problém někam jít.Uvažuji i skončení v práci,protože už to opravdu nezvládám,nevydržím ten pocit,že se na mě někdo dívá.Nedokážu s nikým cizím skoro mluvit,ani s někým,koho znám třeba krátkou dobu.V práci jsem stále ve stresu kvůli tomu,cítím pocit úzkosti a je mi stále nevolno.Nedokážu ani s nikým pořádně telefonovat,když přijdu domů.Tak myslím jen na to jak to všechno budu muset absolvovat znovu a dost mě to začíná níčit.A bojím se jak by to mohlo skončit.Už jen sem napsat je pro mě hrozně těžké.A byl bych hrozně moc vděčný za jakoukoliv pomoc.Děkuji.
Dobrý den.
Vážím si toho, že zkoušíte dělat těžké věci. To znamená například napsat sem. Anebo chodit znovu a znovu do práce. Asi sám sobě za to stojíte. A já jsem přesvědčen, že sám sobě stojíte za mnohem více. Zkuste si tuhle otázku položit v docela obyčejných každodenních situacích: Za co sám sobě stojím? Za jaké rozhodnutí? Za jaký pokus? Za jaký čin? Za jaké ztrapnění mezi lidmi? Za jaké pohrdání? Za jaké výtky od druhých? A až si odpovíte, udělejte prostě to, u čeho si budete jistý, že VÁM to za to stojí. Vůbec nejde o to, abyste v tom zůstal sám. On se totiž vždycky najde někdo, kdo ocení to, za co se vám druzí smějí anebo za co se na vás dívají skrz prsty.
Pokud byste chtěl se svou situací pracovat více, stálo by za to si popovídat o tom, jaké změny jste zažil mezi základní a střední školou. A pochopitelně o mnoha dalších věcech. Upřímně vám držím palce. Jiří Chvála