spondioepifyzární kostní česká dysplazie

Dobrý den, jmenuji se Karolína je mi 23let a narodila jsem se s vrozenou vadou(spondioepifyzární kostní česká dysplazie) též můj 3letý syn má tuto diagnozu a jde mi o to že bych byla ráda kdyby jsme sehnaly alespon jednoho ortopeda, který by pomohl mému synovi a dal mu tu nejlepší péči. Všichni ortopedové davají ruce pryč od syna protože tuto diagnozu neznají. sice nás má v péči DC.Mařík z Prahy ale jediné co máme od pana doktora jsou ortézy jenže syn mi nedokáže po těch ortézkách skrčit nožičky když se mu sundají. Stalo se nam 2x po užasných ortézkách že se syn plazil po zemi a pozdi aby mohl jít. Páni doktoři se nám v Příbramskě nemocnici vysmály a poslaly nas domů. moje otázka zní vzal by jste syna též do péče? a pomohl by jste nám ? omlouvám se za chyby v textu,
S pozdravem
Dobrý den, lze se objednat na orto-poul.cz

Dobrý den. Dle vašeho popisu se jedná o velmi speciální problematiku, které se věnuje jen pár dětských ortopedů- například doc. Mařík. Pokud nejste spokojeni, doporučuji se obrátit na ortopedickou kliniku Bulovka nebo ortopedickou kliniku 2.LF v Motole, kde se dětskou ortopedií zabývají, já bych vám poradit nedokázal. S pozdravem dr. Dobiáš
jedná se vzácnou diagnozu s poruchou růstu páteře. Na našem pracovišti jsem tuto konkrétní poruchu za 22 let praxe neviděl. Pouze jsem se setkal s jiným typem poruchy růstu kostí - mnohočetnou epifyzární dysplazií. Pacienta jsme odeslali na klinické pracoviště, kde jsou tyto vzácné diagnozy soustředěné. Doporučil bych Vám kontaktoval dětskou ortopedickou kliniku FN Motol Praha.
S pozdravem Jíra