Spineni v 6 tydnu těhotenství

1 Počet odpovědí:
Dobry den, pane doktore,

predem bych Vam chtela podekovat za zodpovezeni me minule otazky, ktera se tykala uzivani duphastonu. Nakonec jsem zjistila v tomto cyklu tehotenstvi, takze jeste, ze jsem ho nevysadila.:-) Abyste rozumel memu problemu od pocatku. V zari minuleho roku jsem byl take tehotna, v 7tt jsem zacala spinit a tehotenstvi zamlklo. Uzivala jsem duphaston, ascorutin a byla v klidovem rezimu, ale i presto se plod dale nevyvijel. Byla jsem na kyretazi a prodelala nasledne osklivy zanet.Bylo to pro me velice smutne a stresujici obdobi. O to vetsi byla radost, kdyz jsem se dozvedela ted v breznu, ze to opet vyslo. Bohuzel se spineni objevilo znovu, tentokrat v 5+2tt. Nejdriv jsem zakrvacela hnedou krvi a nyni ze me jdou zejmena po vykonani potreby takove drobne svetle hnede srazeninky. Navstivila jsem lekarku, ale byla mi nasazena stejna lecba. Mela bych k tomuto problemu jeste nejake dotazy a chtela bych se zeptat...
1)Muze se jednat o stejny duvod krvaceni, ktery opet skonci potratem? Pokud ano, z jakeho mozneho duvodu?
2) Pomohla by mi zmena progesteronu. Napriklad prechod na Utrogestan v tabletach?
3) Muze mi duphaston umele udrzovat tehotenstvi, ktere by normalne odeslo s MS?
4) Muze to mit souvislost s citlivosti cipku, měla jsem nalez HP viru a CIN1?
5) Jake mam moznosti reseni, kdyz se zamlkle tehotenstvi bude opakovat?
Mila pani,dekuji za duveru a drzim palce ve Vasi soucasne gravidite. Urcite vse dobre dopadne, ale ukazuje se, ze prubeh predchozi i soucasne gravidity je dost podobny, takze by mohlo jit o komplikaci, ktera ma pricinu v nejakem systemovem onemocneni nebo poruse.je celkem jedno, zda uzivate duphaston nebo utrogrstan - zalezi , jak hormon snasite, utrogestan ma vyhodu v tom, ze se nemusi jen polykat, ale take zavadet do pochvy. Ja davam v techto pripadech 4 tbl denne-1-1-2 (rano v poledne a dve vecer) a to do 12 tydne gravidity-pokud ale u Vas jde o jinou komplikaci a ne jen o chybeni /deficit hormonu progesteron, tak je dost mozne, ze lecba nemusi byt uspesna. Ja po prvnim zamlklem potratu odebiram zene krev na stitnou zlazu, cukrovku, toxoplazmozu, tez je dobre znat krevni skupinu a protilatky na zacatku gravidity a pak odebiram krev na trombogen - najdete si leidenskou mutaci na netu/ pokud trombogen nemate vysetren / doporucuji, protoze v pripade pozitivity je prave tento trombogen tim faktorem co zamlkle potraty muze pusobit/ proto je treba mit vysetreni na hematologii a pripadne stanovenou lecbu nizkomolekularnim heparinem, ktery se na pocatku gravidity aplikuje. Jinak je treba hledat tez nejakou genetickou poruchu, coz znamena, ze v pripade, ze tato gravidita nedopadne dobre- navstivit oba i s partnerem genetickou poradnu. Pokud byste se potrebovala poradit, znovu se mi ozvete nebo prijedte na vysetreni ke mne do Sexuologickeho ustavu nebo do gynekologicke ordinace.
A nyni otazky-takze otazka 1 - ano muze, otazka 2 - neni zasadni rozdil mezi obema leky, otazka 3- ani jeden z tech leku ,Vam graviditu neudrzi kdyz se ma potratit ale muze oddalovat krvaceni protoze je hladina hormonu umele zvysena, otazka 4 - problemy cipku mohou souviset spise s nemoznosti otehotnet nezli s rannym potratem, otazka 5- to jsem jiz popsal ve vysetrenich co Vam doporucuji. S pozdravem MUDr. Ludek Fiala